Росіяни готуються завдати ракетних ударів по Києву та Вінниці – ЗМІ

Автор: Володимир Хлєбников
18:18 22.05

Російські окупанти шукають нові рубежі для запуску крилатих ракет повітряного базування по цілях на території України. Експерти припускають, що удари можуть бути завдані по Києву та Вінниці.

Росіяни готуються завдати ракетних ударів по Києву та Вінниці – ЗМІ

Підльотний час таких ракет до цілі може складати менш як 10 хвилин, пише військовий портал Defense Express.

Посилаючись на власні джерела, видання зазначає, що “ворог зараз намагається визначити нові рубежі для запуску крилатих ракет повітряного базування по цілях на території України“.

У травні цього року екіпажі дальніх бомбардувальників Ту-22М3 зі складу 52-го важкого бомбардувального авіаполку (ВБАП) виконали умовні пуски ракет над північною частиною тимчасово окупованого Криму (в районі Роздольного).

Бомбардувальник Ту-22М3

Це може вказувати, що ворог може готуватись до ударів по Києву та Вінниці за допомогою надзвукових крилатих ракет Х-22 радянського виробництва або ж ракет Х-32 сучасного виробництва. Лише такі КР можна запускати зі стратегічних бомбардувальників Ту-22М3“, – йдеться в матеріалі.

Також зазначається, що 52-ий ВБАП росіян базується на аеродромі Шайковка поблизу Смоленська. Відповідно, маршрут до можливого нового рубежу для запуску КР повітряного базування так і виглядає: від району Смоленська до півночі тимчасово окупованого Криму.

Читайте також: Київ лишається головною ціллю РФ. Кличко не виключає застосування ядерної зброї

Небезпека такого задуму ворога полягає в тому, що можлива глибина ураження об’єктів на території України з використанням Х-22 чи Х-32 може збільшитись одразу на 150 км, і в цю зону ураження можуть увійти Київ і Вінниця.

Довідково. Підльотний час КР типу Х-22 і Х-32 до цілі може зменшитись до 9 хвилин. Маса бойової частини ракет сягає однієї тонни, ймовірне відхилення від цілі складає мінімум 350 метрів. Удар такими КР може мати руйнівні наслідки.

Нагадаємо, раніше про високий рівень загрози ракетних ударів по Києву заявляли у Київській міській військовій адміністрації.

Читайте також: Над Києвом пролетіли ракети, в області було чутно вибухи

Великий Київ у Google News

підписатися