Росіяни будуть використовувати Булгакова для пропаганди дикунства у Києві, скажуть, що ми “Шарикові” – голова інституту нацпам’яті

18:24 06.04

Україна не відмовляється від культурної спадщини київського письменника Михайла Булгакова, однак у назвах вулиць, музеїв його імені не буде, він для нас не герой. А Росія таких імперців, як Булгаков, буде використовувати для своєї цинічної брехні – пропаганди дикунства та “огульного націоналізму” у Києві.

Росіяни будуть використовувати Булгакова для пропаганди дикунства у Києві, скажуть, що ми “Шарикові” – голова інституту нацпам’яті Фото: Голова інституту Національної памʼяті Антон Дробович

Про це попередив голова Українського інституту національної памʼяті та військовий ЗСУ Антон Дробович.

Вони будуть порівнювати нас із “Шаріковими”. Вони будуть це використовувати. І це доволі цинічна брехня, але вона ефективна. Тому знову ж таки тут треба чітко: ми не більшовики, але такі імперці як Булгаков нам теж не є героями, вони не будуть героями у нашому публічному просторі. Але ми не відмовляємося від цивілізації, від культурної спадщини й готові її вивчати, полемізувати з нею. Ми дорослі люди. А росіяни очевидно будуть намагатися загорнути це у контекст дикунства, огульного націоналізму і так далі”, – пояснив він в інтервʼю “Радіо Культура”. 

 Також Антон Дробович додав, що постать Михайла Булгакова ідеально підходить для російської пропаганди, адже київський письменник називав українців “второстепенным народом”, глузував з української мови, не уявляв собі Київ не російським та відверто заперечував українське політичне прагнення до незалежності.

Для нього (Булгакова, – ред.) було важливо було зберегти дискредитаційні речі про петлюрівців, про гетьманців. Для нього було важливим у “Білій Гвардії”, “Дні Турбіних” показати петлюрівський фрагмент, який навіть у радянський час викликав обурення у людей, що це не відповідає дійсності. Тому його використає російська пропаганда у тому числі для дискредитації України”, – пояснив він. 

Довідка: Поліграф Поліграфович Шариков – персонаж повісті Михайла Булгакова “Собаче серце”, рецидивіст, алкоголік, начальник підвідділу очищення Москви від бродячих тварин. Поняття “шариковщина” після публікації повісті увійшло в повсякденний побут як символ крайньої аморальності.

Читайте також: “Дом Булгакова” радянська влада “отжала” у міста разом із добрячим шматком історії – Оксана Забужко

Нагадаємо, голова інституту національної памʼяті Антон Дробович пояснив, що ніхто не забороняє читати чи досліджувати творчість Михайла Булгакова, але смішно мати у столиці незалежної України вулиці або обʼєкти названі на честь російського імперця та одного з авторів міфу про український антисемітизм. А музею Булгакова за законом про деколонізацію доведеться змінити назву.  

Як повідомляв “ВК”, з фасаду будівлі Інституту філології КНУ ім. Т. Шевченка зняли меморіальну дошку Михайлу Булгакову.  

Великий Київ у Google News

підписатися