Росія перед Великоднем назбирала до 150 ракет, які потенційно загрожують українцям – експерт

Автор: Оксана Тупальська
15:36 14.04.2023

Зважаючи, що від 9 березня не було масованих атак в бік Києва та інших регіонів, за підрахунками військових теоретично РФ припасла від 60 до 150 ракет, запуск яких може нести загрозу. Військово-політичний оглядач Олександр Коваленко розповів про безпекову ситуацію, в якій перебуватиме країна у найближчі дні.

Росія перед Великоднем назбирала до 150 ракет, які потенційно загрожують українцям – експерт
Світлодіодне освітлення

Вранці 14 квітня, коли до святкування православними християнами Пасхи залишилося менше двох діб, військово-морський флот РФ був піднятий по тривозі та доведений до бойової готовності. Українська сторона більше оцінює таку поведінку як «брязкання зброєю», аби залякати та позбавити відчуття безпеки та миру на свята.

«На прикладі війни в Україні вони продемонстрували, що їхня морська компонента є неефективною. Не було випадків, коли Чорноморська флотилія себе якось проявила окрім як нанесення  терористичних ударів по території України, особливо по цивільним об’єктам. Ані десантна компонента, ані інші себе не проявили взагалі. Тому це така-собі можливість впливу психологічного», –  сказав Коваленко в ефірі 1+1.

Та додав, що окрім об’єктів радянських часів, які вже давно відпрацювали свій ресурс, в морі є носії ракет «Калібр».

Зважаючи, що росіяни не отримали очікуваного ними ефекту від ударів по енергетичній інфраструктурі (кияни та українці загалом пережили зиму, не повтікали з великих міст і далі функціонують вдома), тепер ворог може обрати своєї ціллю інші об’єкти, щоб наробити більше шкоди.

«У росіян є можливість накопичувати на добу від 1 до 5 боєкомплектів. Це ракети Х-101, Х-59, чи крилаті ракети «Калібр», Х-31, Х-38. Тобто різна номенклатура різних ракет. на місяць вони можуть наростити боєкомплект від 60 до 150 одиниць. Плюс для нас – у них великі проблеми з постачанням запчастин, особливо електронної компоненти, де вони повністю залежать від контрабанди. А контрабанда не завжди надходить в строк», – пояснив експерт.

На Великдень громадян країни закликають не панікувати, але бути обережними.

«Вони маньяки, тому можуть почати удари на свята. Варто бути уважними і не плекати надії, що в росіян закінчилися ракети або вони відмовились від ідеї наносити удари по території України», – підсумував Коваленко.

Нагадаємо, на Великдень у Києві посилять заходи безпеки. У яких 7-ми найбільших православних храмах столиці відбудуться святкові меси та графік богослужінь «ВК» розповідав напередодні. Також частина служб у храмах столиці транслюватиметься онлайн.

Великий Київ у Google News

підписатися