«Таке може бути під час настання холодів, коли споживання електроенергії вийде на пікові показники осінньо-зимового періоду – росіяни вичікують падіння температури нижче нуля», – пояснив представник ГУР МО України.
У запасах рф є близько 870 високоточних ракет оперативно-стратегічного та стратегічного рівня.
Упродовж минулого місяця ВПК держави-агресора росії випустив 115 високоточних ракет з дальністю понад 350 кілометрів, зокрема:
– 40 крилатих ракет Х-101;
– 30 балістичних ракет «іскандер-М»;
– 20 крилатих ракет «калібр»;
– 12 крилатих ракет «іскандер-К»;
– 9 крилатих ракет Х-32;
– 4 аеробалістичні ракети «кинджал».
Водночас, з Ірану активних поставок розвідка не спостерігає. Кажуть, що перші укладені контракти з москвою на постачання готових дронів-камікадзе тегеран уже виконав, тож зараз може йтися лише про незначні партії цього виду зброї, а також про поставки компонентів для виробництва «шахедів» на російській території:
«Ворог планував виробляти в місяць щонайменше 200 «шахедів», але в реальності виробляє менше: рф тільки почала нарощувати виробництво. На сьогодні ― це в основному збірка з компонентів, які поставлені з ірану», ― заявив представник ГУР МО України.
Тактика ймовірних ударів ворога може включати як застосування ракет різних типів, так і комбінацію ракетного озброєння та ударних БПЛА, заявив Вадим Скібіцький:
«За оцінкою воєнної розвідки України, це однозначно будуть не такі примітивні атаки, як минулоріч. […] Досягти результату росіянам буде складно – ми теж готуємось і розуміємо, як вони діють, що розвідують і, відповідно, вживаємо заходів для захисту нашої енергосистеми».
Нагадаємо, у Києві запрацює нова система опалення, що реагуватиме на погодні умови та автоматично зменшувати чи збільшувати подачу тепла як у центральній опалювальній системі, так і індивідуально у будинках.