Як повідомляє Київрада, під впливом громади та депутатського корпусу попередній орендар вирішив добровільно повернути місту земельну ділянку площею 0,017 га, яка розташована на території скверу.
Відтак, на найближчому пленарному засіданні Київська міська рада планує закріпити її за Літературним сквером.
Таке рішення дозволить комплексно оформити земельну ділянку загальною площею 0,82 га за Літературним сквером, аби в подальшому унеможливити будь-які посягання на цю територію. При цьому, після завершення воєнного стану місто має намір провести комплексний благоустрій Літературного скверу за концепцією, яку погодять мешканці прилеглих житлових будинків.
Літературний сквер – це історична київська місцина, яка у недалекому майбутньому буде справжньою окрасою столичного середмістя. Звичайно, що про жодну його забудову не може йти мова. Це наша принципова позиція як міської влади. Натомість, у разі проведення поруч будь-яких містобудівних перетворень, суб’єкти містобудування мають не тільки залишити територію Літературного скверу непорушною, проте і інвестувати кошти у його благоустрій відповідно до бажань громади”, – зазначив голова постійної комісії Київської міської ради з питань екологічної політики Денис Москаль.
Нагадаємо, боротьба киян за цю зелену зону на розі вулиць Михайла Коцюбинського і Олеся Гончара триває вже кілька років. Містяни неодноразово виходили на мітинг (ФОТО) та подавали петиції за збереження скверу. Раніше Київська міська рада вже передала частину скверу для облаштування заїздів та виїздів з паркінгу майбутнього ЖК. А на початку року у сквері розчистили ділянку від дерев під будівництво.