Про це повідомив перший заступник голови КМДА Микола Поворозник.
«Зовсім нещодавно, через 36 років після аварії, людство знову опинилося перед загрозою ураження радіацією. Російські війська захопили ЧАЕС у перші дні повномасштабного вторгнення. Проте завдяки стійкості та відданості працівників станції та нацгвардійців найстрашнішого вдалося уникнути. Це справжні герої, і ми маємо бути вдячні їм за це! Ці люди близько місяця без ротації працювали заради нашої безпеки і безпеки усього людства, аби непоправне не сталося знову», – наголосив він.
Микола Поворозник нагадав, що зараз непроста ситуація склалася і на Запорізькій АЕС – ворог також обстрілював та захоплював станцію.
«І сьогодні її працівники мужньо «тримають удар» заради нас з вами. Дякуємо їм усім!» – сказав він.
Нагадаємо, працівників Чорнобильській АЕС армія РФ тримала у заручниках понад місяця – з 24 лютого по 31 березня. Один зі співробітників ЧАЕС, який працював під прицілом російських окупантів розповів, що вони погрожували перетворити усіх на м’ясо.
Стало відомо, що ЧАЕС як раніше вже працювати не буде. Розграбовано тотально все.
Наприкінці березня чергову партію опромінених радіацією російських терористів, що захопили Чорнобильську зону, привезли в білоруський центр радіаційної медицини у Гомелі. Вже підтверджена смерть окупанта від радіації, отриманої на ЧАЕС.
Читайте також: Як російські окупанти окопувалися в Рудому лісі поблизу ЧАЕС
26 квітня 1986 року – день найбільшої в історії людства техногенної катастрофи. На 4-му реакторі Чорнобильської атомної електростанції сталися два вибухи. В атмосферу Землі вирвалась хмара радіоактивного пилу. Вітер поніс на північний захід небезпечні радіоактивні ізотопи, які осідали на землю, проникали у воду. На долю Білорусі припало близько 60% шкідливих викидів. Потужний циклон проніс радіоактивні речовини територіями Литви, Латвії, Польщі, Швеції, Норвегії, Австрії, Фінляндії, Великої Британії, а пізніше – Німеччини, Нідерландів, Бельгії. Упродовж 27 квітня більш як 44,5 тис. мешканців міста енергетиків були евакуйовані в сусідні з Чорнобильським Поліський та Іванківський райони, 1 тис. – вибралися в Чернігівську й інші області. Відтак, 26 квітня 2022 року, минає 36 років з дня аварії на Чорнобильській атомні електростанції.
Міжнародний день пам’яті про чорнобильську катастрофу проголошено 8 грудня 2016 року резолюцією Генеральної Асамблеї ООН. Зазначений день пам’яті відзначається щорічно 26 квітня, починаючи з 2017 року.