РНБО не полишає намірів побудувати висотку замість скверу на Сирці, – КМДА

11:56 19.10.2021

Апарат РНБО хоче забудувати зелену зону біля станції метро «Сирець» на вул. Щусєва багатоквартирними будинками з паркінгами. Тривають судові тяжби, а правоохоронці влаштовують обшуки в підрозділах міської влади.

РНБО не полишає намірів побудувати висотку замість скверу на Сирці, – КМДА

Історію цієї ділянки розповіли у КМДА. 

Кажуть, що у 2009 році вона була передана апарату РНБО України в постійне користування для будівництва, експлуатації та обслуговування багатоквартирних житлових будинків із підземними паркінгами та об’єктами соціально-побутової інфраструктури.

Однак у 2019 році було встановлено, що ділянка не використовується за призначенням, будівництво не було розпочато. Натомість, на земельній ділянці утворилося стихійне сміттєзвалище.

Мешканці Шевченківського району неодноразово зверталися з проханням щодо створення скверу замість сміттєзвалища та руїн. Тим більше, що початково (до отримання РНБО) земельна ділянка була визначена як територія зелених насаджень.

Враховуючи ці факти, у 2019 році КМДА припинила право постійного користування ділянкою. Наразі міська влада привела територію до ладу. Вивезено сміття, здійснено благоустрій. А у подальшому у планах мерії – облаштувати сквер для відпочинку мешканців району та міста.

“Апарат РНБО не полишає спроб повернути собі приведену до ладу земельну ділянку, в судовому порядку. На теперішній час cудова тяжба триває. Водночас правоохоронні органи, діючи в інтересах РНБО, продовжують систематичний тиск на міську владу, влаштовуючи обшуки та допити”, – повідомили у КМДА.

Нагадаємо, раніше до апарату КМДА з обшуками прийшли представники Київської прокуратури та Департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції у справі про земельну ділянку поблизу станції метро «Сирець», де замість житлового будинку облаштували сквер.

Міська влада оскаржуватиме рішення суду щодо повернення зеленої зони біля метро «Сирець» у використання апарату РНБО для забудови.

Великий Київ у Google News

підписатися