Рік починається днем співчуття та жалоби: як зустріти та пережити 1 січня 2024 року та не боятися, що попереду 12 сумних місяців

Автор: Оксана Тупальська
15:20 31.12.2023

До кожного нового року українці традиційно намагаються примиритися з ближніми, віддати борги та провести 1 січня в мирі та радості. Прислів’я «як зустрінеш новий рік»… є більше стереотипним, однак воно міцно засіло у свідомості людей. Відтак, кияни після оголошення в місті дня жалоби та співчуття жертвам російської агресії, можуть мати побоювання перед майбутнім. Як же провести день 1 січня з миром на душі?

Рік починається днем співчуття та жалоби: як зустріти та пережити 1 січня 2024 року та не боятися, що попереду 12 сумних місяців

Чому в Києві оголошено день жалоби 1 січня 2024 року?

29 грудня вранці росіяни вчинили масовану повітряну атаку внаслідок якої понад 20 осіб загинуло, десятки отримали травми. Події принесли великий душевний біль сотням – родичам та близьким загиблих та тим, хто чекав на звістку про долю своїх рідних. Внаслідок падіння уламків в житлових районах деякі кияни залишилися без житла та іншого майна.

Оголошення дня жалоби та співчуття означає відмову від гучних гулянь та масових заходів у Києві.

Як можна зустріти 2024 рік:

1.Перебуваючи поруч та підтримуючи близьких

У часи випробувань кожен з нас потребує підтримки, бути почутим та знати, що не сам. Відтак, перший день року можна провести спільно з родичами, добрими друзями, з тими, з ким можна щиро поговорити, заохотити одне одного, вказати на добрі події в житті та відкрити здатності. Аби спільне перебування мотивувало до добрих вчинків та несло надію і сили разом іти до перемоги

2.Бажаючи добра одне одному  

Часом просте слово навіть незнайомої нам особи допомагає розкрити крила, залишити сум та почати жити і діяти. Україна з кінця грудня 2022 року змагається з ворогом, особливо у перші тижні після вторгнення чимало киян змогли згуртуватися. Адже це кияни разом охороняли багатоповерхівки від можливого втручання диверсантів, розділяли підвали та сховища, підтримуючи одне одного, допомагали територіальній обороні, долучалися до волонтерської діяльності. У перший день року можна побажати добра кожному – знайомому і не знайомцю. Бо ми в одному човні.

3.Підтримуючи та дякуючи ЗСУ

Підсумовуючи 2023 рік, чимало киян розповідали, що втомилися донатити, боятися обстрілів, переживати за майбутнє своїх дітей. Однак саме завдяки нашому війську ми живі. В руках ЗСУ наша перемога. Підтримка бійців – це і людяно, і мудро, і милосердно, і свідомо. Кожен може подумати, як ще можемо допомогти нашому війську. Якщо відкласти дискусії про складнощі в економіці, політиці, суспільстві – але запитати себе: «А що можу зробити саме я?» Адже прийняте рішення 1 січня може стати визначальним у 2024 році.

4.Пояснити дітям, чому 1 січня немає шумних розваг

Діти, які залишаються у Києві в непростий час, вимушені ховатися під час обстрілів міста в сховища та ночувати в коридорах. Вочевидь, чимало родин обіцяли малечі похід на прогулянку та святкування, аби дитинство наймолодших було щасливим. Розповідаючи про причини дня тиші, можна звернути увагу на його ціль. А це – співчуття, пошана до інших, єдність, любов до тих, хто є поруч, спільне бажання до перемоги добра над злом. Говорити про добро, яке є не лише в казках, але може перемагати в реальному світі. Ці діти, які нині з дорослими зустрічають 2024 рік, творитимуть наступну історію незалежної України!

5.Почати рік молитвою

31 грудня та 1 січня у храмах країни відправляються меси з нагоди Різдва Христового, яке почали святкувати зі світом 25 грудня. Також відбуваються подячні богослужіння, як підсумок року. Можна подякувати Богові, що був з нами впродовж 2023 року, а потім в той час, коли увесь світ молиться та колядує з нагоди Різдва Христового, попросити про ласки для України та захисту для Києва. 31 грудня за церковним та обрядовим календарем Святої Меланії або Щедрий вечір, 1 січня – Василія Великого, коли традиційно бажають добробуту іншим.  

6.З’їсти смачну вечерю

Якщо для вас важливо зібратися родиною за столом з великою кількістю страв, і ви підготували чимало – хай ця вечеря буде затишною. Любите святкувати скромно або вирішили зекономити на свята – випийте смачного чаю та проведіть 2023 рік з вдячністю, а потім з відвагою вступайте в 2024.

7.Запланувати принаймні кілька важливих справ на 2024 рік

Доброю ідеєю буде зменшити в новорічну ніч кількість вживаного алкоголю, аби вже 1 січня зупинитися та спланувати принаймні найменші справи на наступний рік. Щоб 2024 був добрим та продуктивним. Адже багато в майбутньому залежить від наших рішень і дій.

З вдячністю та шаною до читачів «Великий Київ» підготував низку публікацій, які можуть стати в нагоді на свята.

 

Великий Київ у Google News

підписатися
більше новин