Рідкісні експонати в ящиках у 3-4 яруси: Музею історії Києва ніде складати надбання

Автор: Оксана Тупальська
07:36 20.10.2022

Приміщення Музею історії міста Києва не відповідає нормам для зберігання цінних експонатів та потребує розширення.

Рідкісні експонати в ящиках у 3-4 яруси: Музею історії Києва ніде складати надбання

Про це кореспонденту “Великого Києва” розповіла генеральний директор Діана Попова. 

“З сумом доводиться вкотре звертати увагу громадськості на стан, у якому перебувають фонди Музею історії міста Києва. Маємо ситуацію, коли більш як 300 тисяч одиниць зберігання від археологічних знахідок часів палеоліту до меблів ХІХ ст. розміщуються на обмеженій площі в чисельних ящиках, складених один на одному в три-чотири яруси. Про підтримання належного температурно-вологісного режиму навіть для особливо цінних груп зберігання звісно не йдеться”, – розповідає Попова.

У музейній установі впродовж кількох років у неналежних умовах зберігаються вироби з кістки, дерева, скла, фарфорові предмети, тканини, численні фотографії та книги, які з 2004 року були переміщені з Кловського палацу. 

Читайте також: Йдемо за силою духу: Національний музей Тараса Шевченка відновлює роботу

“Представники місцевої влади та Музей історії міста Києва неодноразово зауважували, що українська столиця заслуговує гідного приміщення. З 2014 року йшлося про Гостинний двір як місце з достатніми площами для розгортання постійної експозиції, де можуть бути забезпечені належні умови зберігання музейних предметів, а музейні функції повноцінно організовані. Для Музею це не втратило актуальності в умовах війни, адже зберігання колекцій тепер вийшло на перший план серед задач та викликів для музейних працівників”, – повідомила керівниця музейної установи. 

Нагадаємо, пам’ятники та погруддя, що є спадщиною радянщини та «русского мира», які знесуть у столиці, готові взяти в якості експонатів до Музею історії Києва. Адже за допомогою них буде змога розповідати історію міста та негативні наслідки впливу росії на життя українців.

Великий Київ у Google News

підписатися