Річниця виведення військ з Афганістану: відзнаки киянам-афганцям та заходи в Києві

Автор: Марія Супрун
09:15 15.02.2022

Сьогодні, 15 лютого, річниця з дня виведення військ з Афганістану. Саме в цей день, командувач сорокової Армії в Афганістані Борис Громов, перетнув міст через річку Амудар’ю зі словами: “За мною не залишилося жодного радянського солдата”.

Річниця виведення військ з Афганістану: відзнаки киянам-афганцям та заходи в Києві
Світлодіодне освітлення

Загалом 160 тисяч українців брали участь у війні в Афганістані, понад 3000 осіб загинули. З них понад 12 тисяч киян пройшли через пекло Афганістану, 126 не повернулися додому, загинули. Сьогодні у Києві мешкає 83 сім’ї полеглих воїнів-афганців.

До Дня вшанування учасників бойових дій у Києві відбудеться низка заходів:

  • 15 лютого о 10:00 на вул. Лаврській, 17 відбудеться меморіальний захід біля Меморіалу воїнам України, полеглим в Афганістані.
  • 15 лютого з 11:00 на вул. Лаврській відбудеться зустріч бойових побратимів-учасників війни в Афганістані.
  • До 21 лютого у Національному історико-архітектурному музеї «Київська фортеця» триватиме фотовиставка «Афганістан – наша пам’ять і біль».
  • До 28 лютого у Публічній бібліотеці ім. Лесі Українки проходитиме книжкова виставка «Крізь пекло чужої війни».
  • До 28 лютого у читальній залі Державного архіву м. Києва буде проведена виставка архівних документів, присвячена Дню вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

КМДА у лютому також виплатить одноразову адресну матеріальну допомогу учасникам бойових дій та сім’ям загиблих учасників бойових дій на території Республіки Афганістан.

Крім того, у столичному Будинку офіцерів пройшли урочистості з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на територіях інших держав та 33-ої річниці закінчення війни в Афганістані 1979-1989 роках.

Заступниця голови КМДА Марина Хонда вручила почесні відзнаки активним учасникам ветеранського руху Києва.

Довідково. День вшанування учасників бойових дій на території інших держав відзначається в Україні згідно Указу Президента України від 11 лютого 2004 року №180/2004.

Після Другої світової війни війська Радянського Союзу брали участь у 24 локальних війнах і збройних конфліктах на території 16 іноземних держав. Але найбільш масштабною та трагічною була війна в Республіці Афганістан. Війна тривала 10 років – з 25 грудня 1979 року до 15 лютого 1989 року. Пік бойових дій припав на 1984-1985 роки. Участь у війні взяли понад 160 тисяч українців. Понад 3000 осіб загинули. Незалежні експерти стверджують, що реальні цифри загальних втрат Обмеженого контингенту військ можуть сягати більш як 100 тисяч.

Про “Інтернаціональний обов’язок” від Брежнєва до Путіна, пише Микола Томенко. Як відомо, причиною військової допомоги тоді були, так звані «Брежнєвські старці», вважали обов‘язок КПРС допомогти братній пролетарській партії – НДПА та не допустити в цей регіон впливу НАТО.

Нині весь світ в очікуванні реалізації можливого нового «інтернаціонального обов‘язку» вже від Путіна. Аргументами причин для так званої військової «інтернаціональної допомоги» практично не змінилися. Лише тепер Путін хоче захистити «братню, православну й російськомовну Україну від націоналістів, а Росію від НАТО.

Великий Київ у Google News

підписатися