Річниця трагедії в Броварах – слідчі відтворили день аварії похвилинно

Автор: Оксана Тупальська
12:41 18.01

18 січня 2023 року у Броварах розбився гелікоптер з керівництвом МВС на борту. Під час падіння постраждала будівля дитячого садка, Серед жертв – троє жінок та дівчинка, які прямували вранці до садочка. Крім того, травм зазнала 31 особа, у тому числі 13 дітей. Внаслідок авіакатастрофи загалом загинули 14 людей, які були у гелікоптері та жителі міста. Серед них – міністр внутрішніх справ Денис Монастирський та його заступник Євген Єнін. Слідчі детально вивчили події в день аварії.

Річниця трагедії в Броварах – слідчі відтворили день аварії похвилинно

Спочатку СБУ висувала кілька версій авіакатастрофи:

  • порушення правил польоту,
  • технічна несправність,
  • навмисні дії зі знищення вертольота.

Слідчі ДБР змогли похвилинно відтворити день аварії після того, як розшифрували “чорні скриньки” вертольота. До розслідування залучали іноземних спеціалістів, представників французької компанії-виробника вертольота Super Puma.

Зрештою, під кінець 2023 року було оголошено офіційну причину трагедії: “відверте порушення посадовцями ДСНС правил безпеки руху та експлуатації повітряного транспорту”

  • Гелікоптер мав чатувати в столиці. Він не мав дозволів на здійснення інших видів польотів, окрім як чергувати для реагування на потенційні надзвичайні ситуації у Києві.
  • Летіли у сильний туман. З самого ранку над Броварами була погана видимість і погода не відповідала необхідним умовам для польотів. 
  • Рухався на гранично низькій висоті. ДБР зазначено, що командир екіпажу намагався облетіти багатоповерхівку, але різко піднявся, втратив орієнтування у просторі та при завершенні маневру через відсутність необхідних навичок допустив зіткнення із землею.

ДБР повідомило про підозру п’яти посадовцям Держслужби з надзвичайних ситуацій, які порушили правила безпеки польотів, що призвело до трагічної загибелі 14 осіб.

До роковин трагедії в Броварах вийшов документальний проєкт про Дениса Монастирського «Незавершений політ». Було записано близько 40 інтерв’ю з колегами, друзями та рідними Монастирського, крізь спогади яких відкриваються різні аспекти життя головного героя, його захоплення, сумніви, життєва філософія і принципи, яким він слідував. Розповідають, як той ходив в гори, вкладав у відновлення культури, розповів режисер стрічки “Незавершений політ” Микола Короткий: 

“У своєму відеощоденнику він наголошує, що треба рятувати культуру, бо це буде єдине, що зможе навіть з попелу відтворити державу. Проєкт сповнений віршів і цитат, а наскрізний сюжет побудовано навколо ліплення скульптури Божої Матері. Саме таку п’ятиметрову скульптуру авторства Олексія Леонова розміщено у Софії Київській за сприяння Дениса».

Фільм можна подивитися онлайн за посиланням

Раніше “ВК” розповідав, як у день падіння гелікоптера в січні 2023 року кілька десятків людей з навколишніх будинків побігли прямо у вогонь рятувати тих, хто був на борту, та дітей з садочка. Кілька десятків дітлахів вдалося евакуювати ще до приїзду пожежників. 

На власні очі бачив падіння гелікоптера Василь Наумлюк – електрик зі школи, розташованої поруч. Він одразу побіг на допомогу та закликав ще 10 чоловіків, щоб разом рятувати дітей з садочка. 

Великий Київ у Google News

підписатися