Річниця Революції Гідності нагадує, чим завершуються в Україні спроби будувати авторитаризм та диктатуру – Порошенко

Автор: Володимир Хлєбников
11:59 21.11.2021

Два з половиною роки тому до влади в Україні прийшли люди, для яких гідність та європейський вибір не являли жодної цінності. Попри це, через 17 років після Помаранчевої революції і через 8 років після початку Революції Гідності українці впевнені, що шанс, який ці події відкрили перед нашою державою, все ще не втрачено.

Річниця Революції Гідності нагадує, чим завершуються в Україні спроби будувати авторитаризм та диктатуру – Порошенко
Світлодіодне освітлення

Про це у своєму відеозверненні заявив п’ятий президент України, лідер партії “Європейська Солідарність”  Петр Порошенко.

Сьогодні, 21 листопада, українці відзначають День Гідності і Свободи, який встановлено на честь двох надважливих подій в історії незалежної України: Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року. Цю дату запроваджено Указом президента Петра Порошенка 13 листопада 2014 року.

Ми відстояли свободу і незалежність. Ми — серед небагатьох країн, які зберегли демократію в цій частині світу. Ми із вдячністю згадуємо і схиляємо голови перед Небесною Сотнею. І перед небесними тисячами героїв оборони України від російської агресії”, – сказав Порошенко.

Він підкреслив, що “свобода ніколи не дається раз і назавжди. Вона важко здобувається і легко втрачається. Щоб не загубити її, боротися за неї слід щодня, щомиті.

Два з половиною роки тому до влади в Україні прийшли люди, для яких гідність та європейський вибір не являли жодної цінності. Свого часу вони відверто глумилися над учасниками Революції Гідності. Пригадайте їхній номер про вовняний одяг та ебонітові палички “Беркуту”. Той цинізм вони називали “гумором”. А потім на вимогу Путіна відпустили “Беркутів” до Росії — просто з лави суду. Шанси юридично довести, хто був замовником розправи над Майданом, — втрачені. Їх знищив Зеленський”, – констатував п’ятий президент.

Порошенко нагадав, що відновлення курсу на членство в Європейському Союзі стало однією з головних вимог Революції Гідності. Однак наразі, якщо судити за конкретними справами та проєктами влади, реальний рух України до Європи зупинено. Разом з тим у внутрішній політиці відбуваються процеси, які віддаляють українців від Європейського Союзу.

Де боротьба з корупцією? “Велике будівництво” стало масштабним бізнес-проектом з особистого збагачення першої особи. Подібні проекти існували лише за часів Януковича. Йде знищення свободи слова. Під прикриттям нібито “боротьби з олігархами” влада хоче загарбати всі телеканали, щоб не лунало жодної критики. Щоб було, як в Лукашенка. І це далеко не все, що вони планують”, – обурився політик.

Річниця Революції Гідності ще раз нагадує, чим завершуються в Україні спроби будувати авторитаризм та диктатуру.  Хто цього не зрозумів, хай спитає в того ж Януковича, зазначив Петро Порошенко.

“Європейська Солідарність”, громадянське суспільство, ветерани, волонтери, мільйони та мільйони українців достатньо сильні для того, щоби захистити свободу, демократію і європейський вибір. Це — наша спільна справа. Так само як і оборона України від Путіна, захист від російської агресії, від Кремля, який так і не змирився з європейським вибором України.
Разом ми — сила. І тому головні перемоги — попереду.
Вітаю з Днем Гідності та Свободи! Слава Україні!” – сказав п’ятий президент України.

Як повідомлялося, у своєму зверненні з нагоди Дня Гідності і Свободи нинішній глава держави Володимир Зеленський зробив акцент на відмінностях українців, які проживають в різних регіонах України.

Читайте також: Революція Гідності: з чого все почалося на Майдані в Києві

Великий Київ у Google News

підписатися