Революція краси: в Україні заборонять тестування косметики на тваринах

18:27 22.01

В Україні заборонять випробування косметичних засобів на тваринах. Крім того, втричі збільшиться перелік заборонених інгредієнтів, а виробники зможуть використовувати лише безпечні барвники, консерванти, УФ-фільтри.

Революція краси: в Україні заборонять тестування косметики на тваринах

Ці та інші норми передбачено у технічному регламенті для косметичних засобів, який днями затвердив Кабінет міністрів.

Як говориться у пояснювальній записці МОЗу, що виступило ініціатором даних змін, у косметиці, що реалізується в Україні, забороняється використання сполук, які класифікуються як канцерогенні, радіоактивні речовини та небезпечні барвники.

Якщо сьогодні перелік заборонених до використання в косметичній продукції інгредієнтів становить 400, технічний регламент встановлює 1328, а також передбачає використання лише дозволених барвників, консервантів, УФ-фільтрів”, – зазначено у документі.

Крім того, вводиться заборона на випробування косметики на тваринах безпосередньо в Україні.

Згідно з документом, тестування на тваринах повинні замінити “новітніми технологічними розробками, зокрема альтернативними методами тестування косметичної продукції”. 

Крім цього, косметика, яка представлена ​​для продажу, має бути з відповідним маркуванням. Контроль за косметичною продукцією покладено на Державну службу з лікарських засобів і контролю за наркотиками.

Міністерство охорони здоров’я також планує передбачити перехідний період для впровадження нових вимог до тестування косметичної продукції.

Постанова набирає чинності через 18 місяців після оприлюднення.

Читайте також: “Постраждалі діти війни” годуватимуть безпритульних тварин на вулиці. Як допомогти

Нагадаємо, у Києві заборонили фото та відео з тваринами.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...