Реорганізація НАУ: навіщо це потрібно під час війни і що буде з університетом

Автор: Галина Ворона
18:48 13.10.2023

Національний авіаційний університет буде реорганізовано у два заклади вищої освіти: Київський авіаційний інститут та Українську державну льотну академію в Кропивницькому. Мета такого рішення – розвиток українського авіапілотування, виробництва дронів, розвиток defense-tech та національної безпеки України.

Реорганізація НАУ: навіщо це потрібно під час війни і що буде з університетом
Світлодіодне освітлення

Про це розповів віце-прем’єр-міністр Михайло Федоров.

За його словами, НАУ мав стати центром розвитку авіапілотування та розробки БПЛА. Але університет не показав ефективності.

Держава не побачила жодного дрона, розробленого спеціалістами університету, від початку повномасштабної війни. Постійні скарги студентів на керівництво та скандали з незаконним відчуженням земель університету під будівництво негативно впливали на навчальний процес та відверто демотивували молодь”, – зазначив Михайлов.

Він заявив, що МОН багато разів отримувало листи від колективу Льотної академії Національного авіаційного університету міста Кропивницький з проханням відокремити їхній заклад від НАУ.

Льотна академія має цехи з виробництва безпілотників, які можуть працювати на нашу обороноздатність, але під керівництвом іншого ЗВО їхні можливості обмежені“, – пояснює Федоров

Тепер освітні заклади матимуть нових керівників та стануть центрами, де створюватимуть технології перемоги, будуть проактивними, інноваційними та готовими оперативно реагувати на запити суспільства й держави.

Студенти та викладачі продовжують працювати й навчатися. Реорганізація не змінить умов праці або рівня зарплат викладачів, а студенти надалі здобуватимуть знання в Київському авіаційному інституті та Українській державній льотній академії.

Київський авіаційний інститут матиме наглядову раду з розширеними повноваженнями. Рада контролюватиме витрачання коштів закладу, систему освіти, призначення ректорів та деканів під час трансформації університету. До Ради доєднаються представники бізнесу, держорганів усіх рівнів, місцевого самоврядування та випускники НАУ.

Читайте також: Порятунок національного вишу: вчена рада НАУ просить уряд віддати Льотну академію під контроль Міноборони

Нагадаємо, у НАУ вже заявили, що  будуть оскаржувати рішення про реорганізацію у суді.

Як повідомляв “ВК”, колишнього ректора НАУ Луцького підозрюють в організації корупційних схем, зокрема із землями, прилеглими до університету, незаконним звільненням професора та відрахуванням голови студради через участь у мітингу проти Шкарлета. Протести відбувалися у столиці під Офісом президента та Кабміном. Студенти вимагали зняти з посади Шкарлета. Нещодавно ректор НАУ (який є кумом Дмитра Табачника та вихідцем з команди Януковича) Максим Луцький повідомив, що йде на фронт та залишає навчальний заклад. Тепер виконує обов’язки ректора проректор з наукової роботи та інноваційного розвитку НАУ Олексій Шкуратов.

Великий Київ у Google News

підписатися