Рейтинг партій: лідерство ділять «Слуги народу» та «Євросолідарність»

13:57 11.06

Станом на першу половину червня пропрезидентська партія “Слуга народу” та політсила “Європейська Солідарність” ділять перше-друге місце в партійному рейтингу.

Рейтинг партій: лідерство ділять «Слуги народу» та «Євросолідарність»

Про це свідчать дані всеукраїнського опитування громадської думки, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС).

Так, якби вибори до Верховної Ради України відбувалися на початку червня, “Слугу народу” могли б підтримати 20,3% респондентів (серед тих, хто збирається голосувати і визначився зі своїм вибором).

За “Європейську Солідарність” проголосували б 18,5% опитаних (серед тих, хто визначився з вибором).

Як зазначають соціологи, різниця в підтримці цих партій – у межах статистичної похибки. Відтак “формально за результатами опитування ці партії з приблизно однаковою підтримкою “ділять” перше-друге місце”.

“Якщо у квітні різниця в підтримці “Слуги народу” і “ЄС” була понад похибку, тобто “Слуга народу” формально дійсно мала найбільшу підтримку і була на першому місці, то зараз підтримка обох партій в межах статистичної похибки, і тому обидві партії “ділять” лідерство з приблизно однаковою підтримкою”, – наголосили в КМІС.

Третє-четверте місця наразі ділять “Батьківщина” (12% підтримки) та “ОПЗЖ” (11,9%). Різниця в підтримці цих двох партій – у межах статистичної похибки. Крім того, подолала б прохідний бар’єр партія “Сила і Честь” (7,2% підтримки).

Підтримка інших партій нижче прохідного бар’єру.

Як відомо, на парламентських виборах у 2019 році “Слуга народу” набрала 43,16% голосів у багатомандатному окрузі, ОПЗЖ – 13,05%, “Батьківщина” – 8,18%, “Європейська Солідарність” – 8,1%, “Голос” – 5,82%.

Нагадаємо, рейтинг президента Володимира Зеленського продовжує падати.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...