Про це він написав у своєму facebook.
Мер розповів, що пізно увечері прогулювався Києвом, як “зустрів двох хлопців, що виписували графіті на стіні одного з будинку”.
Кличко зазначив, що “проводив виховну бесіду”, коли один з художників втік.
Цікаво, що мер жодним словом не згадує про зміст графіті – фразу White Lives Matter.
Ця фраза використовується як відповідь прихильників білого супремасизму на лозунг Black Lives Matter, що особливо актуалізувалась після антирасистських протестів в Америці, спричинених вбивством Джорда Флойда.
Окрім фрази на графіті також можна побачити “кельтський хрест” – один з найпопулярніших символів серед прихильників білого супремасизму. Причиною такої популярності є використання кельтського хреста норвезькими нацистами під час Другої світової війни.
Цікаво також те, що за “художників” одразу вступився Сергій Бондар, керівник підрозділу Муніципальної Варти, також відомий як член ультраправої організації “С14”.
Бондар попросив мера подивитись на ситуацію “під іншим кутом”. В своєму пості Сергій Бондар зазначив, що “один [з “художників”] пройшов війну… Інший – Синиця Ярослав. Поранений на Майдані”.
Нагадаємо, що взимку на вокзалі з’явились расистські таблички: “Будьте обережні, вас можуть пограбувати цигани”.
Зазначимо, що наприкінці квітня на ромський табір в Києві було скоєно напад. Невідомі спалили намет, побили чоловіка та погрожували вагітній жінці.
В 2018 році Україною прокотилась низка погромів ромських таборів. Зокрема, один з погромів ще один активіст організації “С14” Сергій Мазур стрімив у свій facebook.
У Львові в результаті погрому ромського табору загинув 24-річний ром Давид Попп.
Читайте також: Війна на стіні: расистське графіті на набережній Дніпра розмалювали пісюнами