Рада ЄС ухвалила тимчасову лібералізацію торгівлі з Україною

Автор: Володимир Хлєбников
15:58 24.05

Рада Європейського Союзу ухвалила рішення, яке дозволяє тимчасову лібералізацію торгівлі та передбачає  торговельні поступки щодо певних товарів з України.

Рада ЄС ухвалила тимчасову лібералізацію торгівлі з Україною

Про це йдеться у заяві на сайті Ради ЄС.

Це означає, що протягом одного року ввізне мито на весь український експорт до Європейського Союзу не сплачуватиметься. Завдяки цим заходам ЄС зможе суттєво підтримати економіку України“, – йдеться у заяві.

В Брюсселі визнають, що загарбницька війна Росії мала руйнівний вплив на виробничі потужності України, транспортну інфраструктуру та вихід до Чорного моря, а також на її ширші можливості торгівлі з рештою світу.

Сьогоднішнє рішення буде діяти протягом одного року та призупинить, зокрема:

– усі тарифи згідно з Розділом IV Угоди про асоціацію між ЄС та Україною, встановлені глибокою та всеосяжною зоною вільної торгівлі (ПВЗВТ), які ще не були лібералізовані. Призупинення охоплює, зокрема: промислову продукцію, що підлягає поступовому скасуванню до кінця 2022 року, фрукти та овочі, що підлягають системі вхідних цін, а також сільськогосподарську продукцію та перероблену сільськогосподарську продукцію, що підлягають тарифним квотам,

– стягнення антидемпінгових мит на імпорт з України,

– застосування загальних правил імпорту щодо імпорту походженням з України.

Читайте також: Порошенко вимагає від Євросоюзу запровадити ембарго на нафту і газ з Росії

Раніше в ЄС почали вживати заходів на місцях для полегшення наземного перевезення вантажів, щоб допомогти вивозити українську продукцію, пише “Європейська правда“.

Так, Єврокомісія вже розпочала лібералізацію умов для українських водіїв вантажівок, які перевозять вантажі між Україною та ЄС, а також полегшення транзиту та використання інфраструктури ЄС для спрямування українського експорту до третіх країн.

Нагадаємо, в середині березня Україна стала членом “енергетичного Євросоюзу”.

Великий Київ у Google News

підписатися