Рішення про карантин підтримали 233 народних обранця.
1 лютого відкриється чергова сесія та відбудеться пленарне засідання. Втім уже наступного дня нардепи почнуть працювати в комітетах.
А з 15 лютого пленарні засідання відновляться.
Голова парламенту Руслан Стефанчук назвав “цілком логічною” перерву в пленарних засіданнях Верховної Ради.
За його словами, станом на сьогодні 24 депутати та 63 працівники апарату Парламенту хворіють на ковід, хоча ще в понеділок ці цифри були вдвічі меншими.
Водночас у фракції “Європейська Солідарність” повідомили, що не ухвалювали рішення про підтримку перерви у пленарних засіданнях Верховної Ради. Про це у соцмережах пише співголова фракції Ірина Геращенко. Вона також закликала представників монобільшості не поширювати брехню і не робити заяв від імені всіх фракцій парламенту.
З великим подивом побачила заяву речниці “Слуги Народу»”, що, начебто, всі фракції погодилися з необхідністю карантину у ВР. По – перше, “Європейська Солідарність»” не приймала подібного рішення. Навпаки, ми вважаємо, що ВР не перевтомилася після 38 днів канікул і 2 сесійних засідань”, – пише Геращенко.
По-друге, впевнена депутатка, причиною оголошення карантину до 15 лютого є не лише певна кількість хворих депутатів, а смерть монобільшості.
У “Слуг” немає більше 226 голосів, отже, неможливо провести жоден потрібний Банковій лобістський закон. Низька політична легітимність монобільшості стає надто очевидною, тож Банкова бере пару тижнів, аби тиснути на слуг повернутися «” сім’ю” і безропотно голосувати”, – вважає Ірина Геращенко.
Вона додала, що “ЄС” не уповноважувала речників “Слуг” коментувати нашу позицію, висловлюватися за нас щодо наших голосувань і вводити в оману ЗМІ, фактично брехати про узгоджене рішення.
Наша фракція за це не голосуватиме”, – резюмує депутатка.
Нагадаємо, у КМДА розповіли, чи підуть столичні школярі на дистанційку.