Рада проголосувала за створення Меморіального кладовища в Биківні: лишились питання ризику забудов та довкілля

Автор: Оксана Тупальська
18:34 02.05.2023

Депутати парламенту проголосували за розміщення Національного військового меморіального кладовища в місті Києві. Ділянка розташована у лісі в Биківні.

Рада проголосувала за створення Меморіального кладовища в Биківні: лишились питання ризику забудов та довкілля
Світлодіодне освітлення

Київрада наприкінці квітня відвела під кладовище 8 гектарів землі у Биківні, які були у власності міста. Поруч – близько 90 гектарів – земля державна. Відтак, загальна площа Національного військового меморіального кладовища сягне майже 100 гектарів.

Водночас, Головне науково-експертне управління  Верховної ради має питання до законопроекту №9240, який передбачає створення кладовища. Мовляв, в документі не дуже чітко прописані кадастрові номери та призначення ділянок, що в майбутньому може призвести до самовільної забудови на території колишнього лісу. А також не впевнені в безпеці вказаного рішення для довкілля – адже йдеться про зелену зону, тобто ліс. 

«Містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки є документом, що містить комплекс планувальних та архітектурних вимог до проектування і будівництва щодо поверховості та щільності забудови земельної ділянки, відступів будинків і споруд від червоних ліній, меж земельної ділянки, її благоустрою та озеленення, інші вимоги до об’єктів будівництва, встановлені законодавством та містобудівною документацією. За умови ж, що «проектування Національного військового меморіального кладовища здійснюється без одержання містобудівних умов та обмежень забудови земельних ділянок, виглядає незрозумілим, відповідно до яких законодавчих вимог будуть проводитись проектування Меморіального кладовища та його подальше будівництво”, – вказано у висновку ГНЕУ.

Водночас, після підписання закону спікером його буде спрямовано на підпис Президенту.

Місце для майбутнього Національного меморіального кладовища

Раніше “ВК” розповідав, що проект Національного військового меморіального кладовища передбачає розміщення 50 тисяч поховань без урахування колумбарію. Про створення Національного військового меморіального кладовища ВР проголосувала у травні 2022 року. Попередній закон передбачає розміщення меморіального архітектурного комплексу на спеціально відведеній земельній ділянці, включно з військовим кладовищем, музейним комплексом, ритуальною будівлею та спорудою для почесних поховань.

Повідомлялося, що військове кладовище може запрацювати вже восени цього року.

Водночас, у січні 2023 року перший заступник голови Київської міської державної адміністрації Микола Поворозник заявляв, що місто пропонувало місце для проведення почесних поховань поруч з Бабиним Яром, але додав, що “Кабінетом міністрів було прийняте інше рішення, і воно було підтримане Київрадою, про облаштування Національного військового кладовища на Лисій горі в Печерському районі”. Однак згодом ця пропозиція не була підтримана громадою. 

Українська Природоохоронна Група – UNCG заявляла, що будівництво на Лисій горі у центрі міста небезпечне. Бо крім того, що це заповідний фонд, місце з археологічною, ландшафтною й природною цінністю, тут дуже складний рельєф і круті схили, часом з ухилом у 60 градусів, на яких тривають ерозійні процеси.

 

Великий Київ у Google News

підписатися