Рада продовжила закон про «особливий статус» Донбасу

11:37 15.12.2020

Сьогодні, 15 грудня, Верховна Рада продовжила дію закону про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей ще на рік – до 31 грудня 2021 року.

Рада продовжила закон про «особливий статус» Донбасу

“За” проголосували 304 нардепи.

Зазначимо, що дія попереднього закону закінчується 31 грудня 2020 року.

В законі окрім дати нічого не змінюється. Таке рішення необхідно було ухвалити, щоб дати можливість учасникам переговорів продовжити мирні переговори й сам мирний процес.

Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила закон про особливий статус Донбасу у вересні 2014 року. Спочатку дію закону було передбачено на три роки, однак парламент ухвалював рішення про його продовження. Закон визначає, що особливий порядок місцевого самоврядування у Донецькій та Луганській областях здійснюють виключно органи місцевого самоврядування, які будуть обрані на позачергових виборах, які так і не проводились. 

Як повідомлялося, українська сторона в Тристоронній контактній групі підготувала “План спільних кроків”, що пропонує повне припинення конфлікту і демілітаризацію окремих районів Донецької та Луганської областей на початку 2021 року та проведення там місцевих виборів 31 березня 2021 року.

Великий Київ у Google News

підписатися