Демілітарізація і місцеві вибори в ОРДЛО не пізніше березня – Кравчук розповів про план дій по Донбасу

11:50 05.11.2020

Українська сторона в Тристоронній контактній групі підготувала “План спільних кроків”, що пропонує повне припинення конфлікту і демілітаризацію окремих районів Донецької та Луганської областей на початку 2021 року та проведення там місцевих виборів 31 березня 2021 року.

Демілітарізація і місцеві вибори в ОРДЛО не пізніше березня – Кравчук розповів про план дій по Донбасу

Про це розповів агентству “Інтерфакс-Україна” глава делегації України в ТКГ Леонід Кравчук.

Перше, що ми пропонуємо зробити, – припинити обов’язково збройний конфлікт, і провести обов’язково повну демілітаризацію ОРДЛО. З цього потрібно починати. Тобто, всі збройні формування, найманці, озброєння – все повинно бути виведено з цієї території, незаконні збройні формування повинні бути розпущені. І це потрібно зробити на початку 2021 року”, – сказав Кравчук.

За його словами, після цього Україна повинна взяти під контроль кордон і забезпечити на цих територіях нормальну життєдіяльність.

Кравчук зазначив, що важливо буде чітко врегулювати питання відповідальності для осіб, які брали участь у подіях, пов’язаних з війною на Донбасі, і недопущення покарання для тих, на кому немає провини за вчинення злочинів – для цього Верховна Рада повинна прийняти  відповідний законопроект.

Українська сторона, каже він, наполягатиме на негайному забезпеченні доступу міжнародних організацій, включно з Міжнародним комітетом Червоного Хреста, до всіх утримуваних осіб до середини листопада 2020 року, що забезпечити остаточне взаємне звільнення утримуваних осіб за принципом “всіх на всіх” не пізніше 15 грудня 2020 року.

Кравчук зазначив, що СММ ОБСЄ повинна мати безпечний доступ до всієї території України, щоб виконувати свою місію, а Україна також хотіла б домогтися до середини грудня збільшення чисельного складу СММ ОБСЄ на 1500 людей і звернеться з цим до Постійної ради ОБСЄ.

Згідно з українським планом, не пізніше 31 березня 2021 року на території ОРДЛО повинні бути проведені місцеві вибори відповідно до Конституції та законів України, і з дотриманням стандартів ОБСЄ – Копенгагенського документа 1990 року.

Окрім того, Україна ще ухвалить закон про особливості проведення місцевих виборів в ОРДЛО та запропонує створення Вільної економічної зони на Донбасі, про яку так допитувався Зеленський.

За словами Кравчука, оскільки “формулу Штайнмаєра” обговорювали на зустрічі “нормандської четвірки” в грудні 2019 року в Парижі і взяли в роботу, то її не можна обійти стороною і необхідно також згадати в документі.

5 листопада цей план української сторони буде направлено координатору ТКГ, спецпредставникові чинного голови ОБСЄ Гайді Грау.

Читайте також: “Ми не в СРСР і не під Кремлем”: Кравчук – Гризлову під час засідання ТКГ, яке було перерване

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...