Законопроєкт про легалізацію медичного канабісу ухвалили за основу

Автор: Ольга Даниленко
14:01 13.07.2023

Народні депутати прийняли у першому читанні широко обговорюваний урядовий проєкт закону про регулювання обігу медичного канабісу. 

Законопроєкт про легалізацію медичного канабісу ухвалили за основу
Світлодіодне освітлення

Зокрема, 268 народних депутатів проголосували “за” прийняття за основу законопроєкту № 7457 “Про регулювання обігу рослин роду коноплі (Cannabis) в медичних, промислових цілях, науковій та науково-технічній діяльності для створення умов щодо розширення доступу пацієнтів до необхідного лікування онкологічних захворювань та посттравматичних стресових розладів, отриманих внаслідок війни”. 

Нардеп від “Голосу” Ярослав Железняк повідомив, що за ухвалення проєкту закону у першому читанні голосували: 

 

  • “Слуга народу” – 183 голоси;
  • “Платформа за життя” – 16
  • “Голос” – 19;
  • “Європейська солідарність” – 10;
  • “Батьківщина”- 1;
  • група “Відновлення України” – 11;
  • група “Довіра” – 12;
  • група “За майбутнє” – 8;
  • позафракційні нардепи –

 

Парламентарка від “Європейської Солідарності” Ірина Геращенко голосувала за легалізацію медичного канабісу. Вона наголосила, що наразі проєкт закону потребує суттєвого доопрацювання до другого читання аби акцент був саме на застосуванні медичного канабісу у лікувальних цілях. 

 “На жаль, уряд нічого не зробив для полегшення життя пацієнтів і ветеранів, адже він ввів в список два наддоргих і недоступних препарати. А міністерство ветеранів навіть не долучилося до адвокаційної кампанії. Тому важливо  до другого вичистити там всі проблемні корупційні моменти щодо вирощування  коноплі у  великих промислових масштабах без належного контролю”, – пояснила Геращенко. 

Додамо, законопроєкт про легалізацію медичного канабісу має допомогти в лікуванні епілепсії, хворобі Паркінсона, зменшенні болю при онкологічних захворюваннях, при фізичних та фантомних болях в області поранення або зниженні інтенсивності ПТСР – в результаті повномасштабної війни ці проблеми як ніколи актуальні.

В урядовому проєкті закону № 7457 йдеться, що культивуванням канабісу зможуть займатися юридичні особи за наявності ліцензії та в межах, встановлених Кабміном квот.

Продавати ліки, що містять наркотичні засоби та психотропні речовини, можна буде в аптеках за наявності у них ліцензії. Купити такі засоби можна буде виключно за електронним рецептом лікаря.

Нагадаємо, наприкінці червня президент України Володимир Зеленський заявив, що в Україні потрібно легалізувати ліки на основі канабісу. У 2021 році парламент намагався це зробити, але законопроєкт не змогли ухвалити навіть у першому читанні.

До речі, на сьогодні крім України, повністю заборонено вживання канабісу в Білорусі, Вірменії, Угорщині, Азербайджані, Китаї, Єгипті, Ірані, Іраку, Афганістані, Йорданії, Саудівській Аравії і деяких інших країнах.

Вживання канабісу з медичною метою дозволено в деяких європейських країнах – Данії, Австрії, Італії, Швейцарії, Польщі, Фінляндії, Північній Македонії. Крім того, медична марихуана дозволена в Туреччині, Ізраїлі, Росії, Замбії, Зімбабве, Перу, Таїланді, Вануату та Панамі. В Ізраїлі вживати марихуану з дозволу лікаря можна з 1994 року, а в 2017 році уряд пом’якшив покарання за вживання марихуани в громадському місці – тепер за це загрожує штраф, а не кримінальна відповідальність.

У США в кожному штаті свої правила щодо марихуани. Вживати тільки з медичною метою можна в штатах Аризона, Арканзас, Делавер, Флорида, Гаваї, Монтана, Нью-Гемпшир, Нью-Джерсі, Нью-Мехіко, Род-Айленд, Коннектикут, Іллінойс, Мічиган. У рекреаційних цілях дозволено вживати в штатах Каліфорнія, Аляска, Вашингтон, Невада, Колорадо, Орегон, Мен, Массачусетс.

 

Великий Київ у Google News

підписатися