Рада підтримала продаж землі через електронні аукціони

Автор: Галина Ворона
15:25 18.05

У вівторок, 18 травня, Верховна Рада прийняла останній ключовий закон для запуску ринку землі. Він передбачає, що купувати ділянки та права оренди на них можна буде тільки на електронних аукціонах за безготівковий розрахунок.

Рада підтримала продаж землі через електронні аукціони

Відповідний законопроєкт №2195 депутати ухвалили в цілому.

Відтепер подати документи на участь у земельних торгах, зареєструватися та взяти участь в аукціоні можна онлайн. Законопроєкт №2195 зробив продаж земельних ділянок та прав оренди максимально зручним та прозорим”, – заявив голова комітету ВРУ з питань аграрної та земельної політики Микола Сольський.

Проєкт закону передбачає, що оголошення про аукціон та документи на лот автоматично відображатимуться на Єдиному державному порталі земельних торгів. Аукціони проводитимуть онлайн у режимі реального часу в єдиній електронній торговельній системі.

Площа земельної ділянки сільськогосподарського призначення державної або комунальної власності, яку продають з аукціону, становитиме не більше 20 гектарів. Це дозволить невеликим фермерським господарствам брати участь у торгах та купувати землю.

Це другий зі списку документів, які необхідно було схвалити до початку липня. Першим став законопроект № 2194 про передачу земель на місця, його ще називають “земельної конституцією”.

В ідеалі ще потрібно прийняти закон про Фонд гарантування позик і про право державних працівників на земельний пай.

Читайте також: Земля на Київщині – одна з найдешевших. Так порахували у Держгеокадастрі

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...