Рада остаточно заборонила символіку вторгнення РФ в Україну

Автор: Володимир Хлєбников
17:22 22.05

Верховна Рада прийняла з пропозиціями президента закон про заборону символіки російського вторгнення в Україну.

Рада остаточно заборонила символіку вторгнення РФ в Україну

Рішення, яке розглядалося 22 травня, підтримали 313 народних депутатів, 6о парламентарів не голосували, інформує кореспондент “ВК“.

Мова йде про законопроєкт № 7214 (“Про заборону пропаганди російського нацистського тоталітарного режиму, збройної агресії Російської Федерації як держави-терориста проти України, символіки воєнного вторгнення російського нацистського тоталітарного режиму в Україну”). Документ ініційований депутатами фракції “Європейська Солідарність”.

Згідно з пропозиціями президента, символіку вторгнення Росії в Україну можна законно розміщувати в експозиціях музеїв, на тематичних виставках, у бібліотечних фондах, підручниках, у процесі наукової діяльності тощо. Також президент пропонував, щоб використання символіки російського вторгнення було заборонено не лише для партій, а і для громадських об’єднань.

Читайте також: У Києві демонтують 47 пам’ятних знаків, що пов’язані з Росією

Важливо. Згідно із законом, використанням символіки “воєнного вторгнення російського нацистського тоталітарного режиму в Україну”, зокрема, вважається:

  • використання латинських літер “Z”, “V” окремо (без правомірного контексту або в контексті виправдання збройної агресії проти України чи будь-яких інших воєнних дій) або шляхом заміни цими літерами кириличних літер “З”, “С”, “В”, “Ф” чи інших літер в окремих словах з візуальним акцентом на цих літерах;
  • використання символіки збройних сил РФ, її сухопутних військ, повітряно-космічних сил, військово-морського флоту, ракетних сил стратегічного призначення, повітряно-десантних військ, сил спеціальних операцій, інших збройних формувань та (або) органів держави терориста (держави-агресора).

Нагадаємо, 14 квітня Верховна Рада заборонила символіку, яку використовують збройні сили РФ у війні проти України. 12 травня президент Зеленський повернув документ до парламенту зі своїми пропозиціями.

Як писав “ВК“, на засіданні 22 травня парламент продовжив термін дій воєнного стану в Україні до 23 серпня.

Читайте також: Із номерних знаків електромобілів приберуть рашистські символи

Великий Київ у Google News

підписатися