Рада дозволила мобілізувати до війська чоловіків вже з 25 років

Автор: Галина Ворона
14:58 30.05.2023

Граничний вік перебування громадян на військовому обліку призовників зменшать із 27 до 25-річного віку

Рада дозволила мобілізувати до війська чоловіків вже з 25 років
Світлодіодне освітлення

Як повідомляється у Телеграм-каналі парламенту такі зміни до Закону про військовий обов’язок і військову службу (№ 9281) підтримали народні депутати.

Документом зменшено граничний вік перебування громадян на військовому обліку призовників з 27 до 25-річного віку. Після досягнення 25-річного віку призовники мають стати на військовий облік військовозобов’язаних.

Як пояснили у ВР, більшість громадян нині отримують відстрочку від призову на строкову військову службу при досягненні 18-річного віку. Йдеться переважно про здобуття освіти. Навчання триває протягом 4-6 років і закінчується під час досягнення 22-24 річного віку.

Зі зменшенням граничного призовного віку до 25 років, призовні комісії матимуть 1-3 роки на реалізацію виконання громадянами України військового обов’язку та призову їх на строкову військову службу.

Зауважимо, відповідні зміни до законодавства ініціювали у Кабміні.

Як пояснювало Міноборони, перебування громадян на військовому обліку призовників до 27 років призводить до додаткових фінансових витрат, навантаження на медичних працівників та збільшення черг для проходження ВЛК. Тоді як призов на строкову військову службу під час воєнного стану не здійснюється.

Крім того, тривале перебування на військовому обліку призовників під час дії воєнного стану призводить до того, що значна кількість придатних до військової служби громадян, які не мають статусу військовозобов’язаних, не може бути залучена до військової служби за призовом під час мобілізації.

Читайте також: Змінив м’яч на зброю. Ексдинамівець Ващук пішов у гвардію наступу 

Нагадаємо, День перемоги в Україні перенесли на 8 травня: Рада проголосувала за рішення.

Великий Київ у Google News

підписатися