П’ять результатів перебування в Україні чотирьох глав європейських держав

Автор: Любава Лисичкіна
22:36 16.06

Мова йде про зустріч та перемовини президента України Володимира Зеленського з президентом Франції Еммануелем Макроном, канцлером Німеччини Олафом Шольцом, прем’єр-міністром Італії Маріо Драгі і президентом Румунії Клаусом Йоганнісом.

П’ять результатів перебування в Україні чотирьох глав європейських держав

Про це написав міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

Очільник МЗС повідомив, що головним за цей день є :

1. Санкції. Гості отримали повні пакети напрацювань групи Єрмака- Макфола щодо подальших санкцій. Гості визнали, що деякі лідери в Європі відчувають “втому від санкцій”, але особисто вони готові рухатися далі. Нові санкції будуть.

2. Зброя. Були деякі нові корисні оголошення. Президент подякував і на цифрах пояснив, чому треба більше і частіше. Гості почули.

3. Кандидатство в ЄС. Порівняно навіть з початком тижня Україна сьогодні стала ближче до отримання статусу кандидата на членство в ЄС. Гостям подяка. Але ще не всі перешкоди подолано, не всі пастки обійдено. Рішення ухвалюється консенсусом, тому усі командно продовжуємо спокійно, зосереджено працювати на результат.

4. Зерно. Всі погоджуються, що довіряти Росії не можна, треба працювати через ООН і мати чіткі гарантії. Паралельно будемо суттєво розвивати наземні коридори. Тема зерна безпосередньо пов’язана з темою сприйняття нашої війни в Африці, Азії і Латинській Америці. На цю тему теж дії скоординували.

5. Переговори. Гості не примушували, не схиляли, не тиснули, не ув’язували.”Україна повинна виграти цю війну” – показові слова Макрона.

“Моя порада – облиште цей страх. Здається, за останній час президент і вся його дипломатична команда дали достатньо підстав повірити, що ми не ті, кого можна примусити, схилити, затиснути або розвести”, – пише Кулеба.

 До слова,  президенти чотирьох країн побували в Ірпені. 

 

Великий Київ у Google News

підписатися