Президенти чотирьох країн побували в Ірпені

Автор: Любава Лисичкіна
20:06 16.06

Ірпінь може стати символом відбудови та відновлення майбутнього мирного життя України.

Президенти чотирьох країн побували в Ірпені

Лідери Франції, Німеччини, Італії та Румунії Еммануель Макрон, Олаф Шольц, Маріо Драґі та Клаус Йоганніс прибули до Києва з першим візитом під час війни в Україні.

Європейські лідери відвідали знищений російськими окупантами Ірпінь.

Під час візиту їх супроводжував Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов.

«Вдячний Президенту Франції Емманюелю Макрону, Федеральному Канцлеру Німеччини Олафу Шольцу, Прем’єр-міністру Італії Маріо Драгі та Президенту Румунії Клаусу Йоганнісу за те, що вони розпочали свій історичний візит саме з міста-героя Ірпеня. Показав чотирьом європейським лідерам, яку ціну платять українці за своє європейське майбутнє — руйнування, нанесені російською армією», – повідомив на своїй сторінці у FB Олексій Чернишов.

Також очільник Мінрегіону висловив упевненість, що Ірпінь стане символом відбудови та відновлення майбутнього мирного життя України.

В свою чергу Володимир  Зеленський на зустрічі з журналістами подякував європейським лідерам за візит до України, акцентувавши на тому, що наша сила в єдності.

“Ми говорили про потреби України у потужній зброї, нам потрібна більша допомога. Кожна зброя – це врятовані життя, кожне відкладене рішення дає можливість росіянам вбивати українців”, – цитує Зеленського італійське видання RaiNews.

Як відомо, Макрон також заявив, що всі 4 країни (Німеччина, Франція, Італія та Румунія) підтримують статус кандидата на членство в ЄС для України у прив’язці до дорожньої карти.

“Ми сподіваємося, що це рішення від нас буде одноголосно ухвалено на Європейській раді”, – зазначив він.

До слова, у Києві відновлюють 11 житлових будинків, які зазнали найбільших руйнувань внаслідок обстрілів.

Великий Київ у Google News

підписатися