П’ять місяців після обстрілу: як виглядає пошкоджена багатоповерхівка на Мостицькій

Автор: Володимир Хлєбников
16:48 22.08.2022

З обстрілу Мостицького масиву в Подільскому районі Києва минуло понад п’ять місяців, однак наслідки ворожого обстрілу помітні й досі. Дехто з мешканців пошкоджених багатоповерхівок, не дочекавшись компенсації, почав самостійно відновлювати свої квартири. Втім, далеко не у всіх є така можливість.

П’ять місяців після обстрілу: як виглядає пошкоджена багатоповерхівка на Мостицькій

Рано вранці 15 березня російські окупанти, обстрілюючи Київ, поцілили в житлову багатоповерхівку на вулиці Мостицька в Подільському районі. Внаслідок вибуху було серйозно пошкоджено фасадну частину будинку № 14, ще в трьох навколишніх багатоповерхівках повибивало вікна.

За офіційними даними, тоді обійшлося без жертв, одна людина постраждала, її було госпіталізовано.

Наслідки обстрілу 15 березня 2022 року

За десятиповерхівкою, яка постраждала найбільше, розташована школа. У тамтешньому підвалі, переобладнаному в укриття, ховалися місцеві (і не лише) мешканці. Також поряд розташовані поліклініка та Свято-Покровський храм (УПЦ МП). Жодного військового об’єкта в тому районі немає і ніколи не було.

15 березня 2022 року

З того дня минуло вже понад п’ять місяців, однак наслідки ворожого обстрілу помітні й досі. В багатьох квартирах все ще відсутні вікна (або скло), кілька балконів були зруйновані, їх так і не відновили; подекуди на фасаді будинку помітні дірки від уламків.

Вул. Мостицька, 22 серпня 2022 року

За словами місцевих, відновлення будинку відбувається власним коштом.

Ті, хто має таку можливість, самостійно проводить ремонт. Ті, хто немає, а таких більшість, враховуючи ступінь руйнувань та вартість матеріалів, чекають“, – розповів кореспонденту “ВК” мешканець будинку № 12 Євген (ім’я змінено на прохання чоловіка).

Вул. Мостицька, 22 серпня 2022 року

Він пояснив, що не став чекати допомоги від держави або місцевої влади і самостійно вставив вікно. “У мене вибило лише одне вікно, але повністю, разом з рамою; просто вирвало з м’ясом. Я чекав десь місяць, потім помітив, що жодних дій не відбувається, а ціни на матеріали почали стрімко рости. Зібрав гроші й поставив вікно, зробив укоси“, – розповів чоловік.

Один з пошкоджених будинків на Мостицькій

Всього йому довелося заплатити приблизно 26 тис. грн.

Комісія була, проводили заміри. Обіцяли вставити вікна, однак коли саме, не уточнили. Чекаємо. Я все розумію, але скоро осінь. Щодо балконів, то це, як-то кажуть, не страховий випадок, тому ремонт доведеться робити самотужки. У нас немає поки що такої можливості, хоча б вікна поставити“, – пожалілася літня жінка, на ім’я Марія.

Вул. Мостицька, 22 серпня 2022 року

Ще один місцевий мешканець сказав, що не збирається самостійно відновлювати вибиті вікна й скло, адже не має грошей на це. Разом з тим його також бентежить наближення осені.

Якби у мене були гроші, то я поставив би, звісно, а потім показав би чеки, сподіваючись на обіцяну компенсацію. Але такої можливості наразі у мене немає. Живу ніби на вулиці, вікна забили фанерою та закрили плівкою. У квартирі дуже спекотно й душно“, – розповів Сергій Іванович.

Вул. Мостицька, 22 серпня 2022 року

Деякі квартири будинку й досі знаходяться в такому стані, що жити там щонайменше некомфортно, якщо взагалі можливо. Особливо сильно дісталося квартирам, що розташовані поблизу епіцентра вибуху.

Внаслідок вибуху сталося загоряння, однак рятувальники його швидко ліквідували

До всіх негараздів, яких завдали російські окупанти, нещодавно мешканцям Мостицької додалася нова-стара проблема – прорив теплотраси біля будинку № 12:

Кажуть, що таке відбувається майже щоквартально. Тепер люди живуть без гарячої води.

Як раніше писав “ВК“, на відновлювальні роботи на 360 об’єктах, пошкоджених внаслідок обстрілів, виділено з резервного фонду міського бюджету майже 600 мільйонів гривень. Ще 200 мільйонів виділив уряд.

Дивіться також: Обстріл Києва: як триває відновлення будинків на Виноградарі

Великий Київ у Google News

підписатися