Шмигаль не знає, коли в Україні почалася Друга світова війна

14:36 22.06.2020

Прем’єр-міністр не знає, коли Україна вступила у Другу світову війну. Денис Шмигаль написав, що вона увірвалася в оселі українців 22 червня 1941 року, але для українців ця війна почалася значно раніше.

Шмигаль не знає, коли в Україні почалася Друга світова війна

У понеділок, 22 червня, прем’єр-міністр вшанував пам’ять жертв війни та назвав цю дату початком Другої світової в Україні. Про це він написав у зверненні на своїй сторінці у Facebook.

“Цього дня Друга світова війна увірвалася до кожної української оселі. Нашу рідну землю перетворили на поле бою між двома тоталітарними режимами, внаслідок чого загинули майже 10 млн українців. Це — жахливі цифри. Сьогодні ми скорбіємо та вшановуємо пам’ять жертв війни. Серед них не лише солдати, але й мирне населення”, – написав Шмигаль.

Але, як пишуть Букви, для українців війна почалася значно раніше:

  • Українці в складі польської армії воювали проти Німеччини з самого початку Другої світової війни – 1 вересня 1939 року;
  • У перший день війни німецька авіація бомбила Львів, протягом першої половини вересня – Луцьк, Івано-Франківськ, Тернопіль, Дрогобич, Сарни, Яворів, Стрий;
  • З 17 вересня українці також воювали на боці СРСР під час вторгнення Червоної армії в Польшу.

Нагадаємо, раніше прем’єр-міністр на Великдень привітав українців з Різдвом.

Як повідомлялося раніше Кличко сплутав слово “після” з “піська” й важко вимовив “сенсаційних” (ВІДЕО).

Великий Київ у Google News

підписатися