Путін загнав себе у глухий кут, вирішити перебіг війни можуть лише ЗСУ – Кучма, Ющенко та Порошенко

Автор: Любава Лисичкіна
23:43 17.05

Для Путіна найбільш складний вибір – це вибір, у яку скроню стріляти. Тому що виходу для нього, для його країни переможного в цій ситуації немає.

Путін загнав себе у глухий кут, вирішити перебіг війни можуть лише ЗСУ – Кучма, Ющенко та Порошенко

Під час прощання зі своїм колегою Леонідом Кравчуком  другий, третій і п’ятий президенти – Леонід Кучма, Віктор Ющенко та Петро Порошенко висловили свої думки з приводу ситуації на Азовсталі та подальшої війни.

” Я, по-перше, хотів би подякувати Віктору Андрійовичу та Леоніду Даниловичу за те, що ми буквально за годину сформували наше спільне звернення. Я хотів би подякувати всім: і Генеральному секретареві ООН Антоніу Гутеррешу, і Петеру Мауреру, президенту Міжнародного комітету Червоного Хреста, які долучилися до цього і дали можливість вивести хоча б поранених з тих умов, які були”, – заявив Порошенко про спільне звернення заради порятунку військових.

Він підкреслив, що робота ще не закінчена, і закликав об’єднатися для того, щоби забрати з полону азовців і всіх українських військових, всіх полонених, які “тримаються в заручниках російським варварським агресором”.

” Я знаю, що це справа нелегка і потребує додаткових зусиль, і ми, я зокрема можу за себе говорити, готовий на будь-якому етапі долучитися до переговорного процесу, до координаційного процесу”, – наголосив він.

Другий президент Леонід Кучма переконаний, чимало стосовно порятунку військових з Азовсталі залежить від президента Китаю Сі Цзіньпіня.

“Сьогодні велика група молоді стоїть перед Китайським посольством, я розумію, що головна проблема звернення до президента Китаю, від якого залежить занадто багато, щоб це питання було вирішено. Давайте сподіватися, щоб і це прохання дійшло до Бога і до президента Китаю, – зауважив   Кучма.

Окрім китайського лідера, лише Збройні сили України можуть вплинути сьогодні на Путіна та на перебіг війни в Україні, вважає Петро Порошенко.

З ним погодився і другий президент Леонід Кучма: ” В нього (Путіна, – Ред.) немає дороги назад, відступу. Він в такому стані знаходиться, що зрозумійте, капітуляцію підписувати? Чим це для нього закінчиться, також зрозуміло. Тому, на превеликий жаль, попереду в нас не зовсім гарні часи. Україна витримає, збройні сили витримають, а чи витримають наші сусіди? Ви ж бачите поведінку деяких західних лідерів. Є впевненість, що вони будуть до кінця з нами? Чи буде торгівля так, як сьогодні за нафту, чи торгівля за Швецію і Фінляндію за вступ до НАТО. Кругом одна торгівля, жах бере”, – наголосив Леонід Кучма.

Третій президент Віктор Ющенко переконаний, що Росія втратила шанс вийти з цієї війни переможно. 

“Для Путіна найбільш складний вибір – це вибір, у яку скроню стріляти. Тому що виходу для нього, для його країни переможного в цій ситуації немає. Для спільноти дуже важливим після врегулювання, вирішення українського питання є запитання – “А як ви збираєтеся жити з такою окаянною Росією?” Я переконаний, що попереду нас чекають десятки демократичних нових держав, які дадуть відповідь, як тій “нєісходімой Сібірі”, як писав Шевченко, жити у світовій спільноті після нашої перемоги?” – додав Ющенко.

Як відомо, Кучма, Ющенко, Порошенко, Зеленський: чинний та екс-президенти попрощалися в Києві з Леонідом Кравчуком (ФОТОРЕПОРТАЖ).

Великий Київ у Google News

підписатися