Привласнення гідроспоруд на Оболоні: киянам повернули водні об’єкти за п’яти позовами із семи

Автор: Галина Ворона
12:24 20.10.2023

Причали та дамби, які розташовані уздовж парку “Наталка”, на півострові “Собаче гирло”, на острові “Оболонський” та в межах прибережних смуг інших водних об’єктів столиці повертаються у власність столичної громади.

Привласнення гідроспоруд на Оболоні: киянам повернули водні об’єкти за п’яти позовами із семи

Про це повідомляє Офіс генпрокурора.

За словами правоохоронців, наприкінці вересня 2021 року в медіа набула широкого розголосу ситуація щодо реєстрації за фізичною та юридичною особами майнових прав і права власності на низку гідротехнічних споруд.

Під час перевірки з’ясувалось, що фізична особа “на праві зберігання” зареєструвала майнові права на ряд гідротехнічних споруд загальною площею майже 150 тис кв. м.

При цьому, майнові права на частину гідроспоруд за договором купівлі-продажу фізична особа відчужила на користь товариства, засновником та кінцевим бенефіціарним власником якого є у тому числі ця ж особа.

Недобросовісним юристом-бізнесменом зареєстровано та продано майнові права на гідроспоруду площею майже 143 тис. кв. м на острові “Оболонський”, яка фактично є площею самого острова – 14,2982 га.

Також незаконно зареєстровано речові права на причал площею понад 4 000 кв. м вздовж парку “Наталка” та Оболонської набережної у місті Києві, берегоукріплення вздовж коси півострова – “Собаче гирло” площею понад 44 га, й на інші гідротехнічні споруди в межах прибережних смуг водних об’єктів у Дарницькому, Деснянському та Оболонському районах столиці.

Наявність реєстрації права власності на ці гідротехнічні споруди фактично надавала недобросовісним особам можливість набути майнові права на земельні ділянки територіальної громади міста Києва та розпоряджатись ними на власний розсуд.

Реагуючи на виявлені порушення законодавства та захищаючи інтереси територіальної громади, органами столичної прокуратури у 2022 році до судів подано 7 позовів.

Наразі прокуратура забезпечила виконання 5 судових рішень та скасовано незаконні реєстрації майнових права та прав власності на гідроспоруди за приватними особами. Виконання ще 2 судових рішень триває.

Читайте також: Київ отримає від Тайваню 2,5 млн доларів на добудову пішохідного мосту на Оболонський острів

Зауважимо, Оболонський острів перетворять на парк відпочинку з пляжем і спортивними майданчиками. Восени минулого року на Оболонському острові почався перший етап капремонту.

Великий Київ у Google News

підписатися