“Паспорт в “Дії” може використовуватися тільки для ідентифікації особи, але не для перетину кордону, зокрема, через деякі нюанси, скажімо так, програмного продукту… У нас були факти спроб показати документи в псевдо “Дії””, – сказав Матвійчук в інтерв’ю.
Він наводить приклад, коли засвідчити своє право на перетин кордону за допомогою “Дії” намагалися ухилянти від служби в ЗСУ.
“Людина стверджувала, що він – багатодітний батько, показує нам три свідоцтва в додатку. А при прискіпливій перевірці з’ясувалося, що він намагався ошукати прикордонників, демонструючи фальшиві свідоцтва в підробленому додатку”, – говорить прикордонник.
З недовірою говорить Матвійчук і про реєстри в системі “Шлях”, за якими визначають право перетину меж:
“Наприклад, людина незаконно внесена систему. Але коли вона приїжджає до нас, ми її випустимо, якщо з документами все гаразд. За півтора року конче треба було ввести відповідальність за це (незаконне внесення до “Шляху” – прим.). Власне, як і за порушення термінів перебування за кордоном. Нам кажуть – ця особа не повернулася. А не повернулася – це через скільки: день, тиждень, місяць чи рік перебування?”.
Прокоментували заяву прикордонника в Мінцифрі:
“За законом перетин кордону із цифровим закордонним паспортом у “Дії” не передбачений і ніколи не був упроваджений”, – написала в ТГ-каналі прес-служба міністерства.
Нагадаємо, на платформі Дія.Освіта усім незалежно від віку та рівня знань можна безкоштовно долучитися до професійних курсів.