Приклад троєщинців: як зробити будинок комфортним і не платити зайве за тепло

Автор: Галина Ворона
15:29 06.01.2022

Жителі житлово-будівельного кооперативу “Річковик-2” на вулиці Закревського, 85 вирішили зробити свій будинок більш комфортним і економним: провели комплексну термомодернізацію в рамках міської програми “70/30%” та удвічі зменшили тариф на опалення.

Приклад троєщинців: як зробити будинок комфортним і не платити зайве за тепло

Про це розповіли у КМДА.

Енергоефективні заходи включали встановлення індивідуальних теплових пунктів, утеплення фасаду та заміну вікон.

Як результат – з початку опалювального сезону жителі будинку за жовтень сплачували 4,8 грн/кв. м опалювальної площі, за листопад – 11,55 грн/кв. м, а в грудні – 18,45 грн/кв. м.

Індивідуальні теплові пункти у будинку дозволяють оперативно регулювати подачу теплоносія і не переплачувати за зайве тепло.

Заступник голови КМДА Петро Пантелеєв сьогодні зустрівся з головою кооперативу Віталієм Яківцем та оглянув роботу обладнання в будинку.

За його словами, цей кооператив бере участь у міській програмі співфінансування енергоефективних проектів “70/30%” з 2016 року та кілька разів брав теплові кредити, які на сьогодні повністю виплачені.

Загалом у термомодернізацію будинку проінвестовано за 5 років 15,5 млн грн, із яких допомога міста складає 9,1 млн грн, а мешканці зібрали 6,4 млн грн.

Чиновник нагадав, що сьогодні у Києві мешканці кожного без винятку будинку можуть підвищити комфорт власного житла і оперативно впливати на обсяги споживання тепла.

Бачимо, що погода зараз змінюється блискавично, спостерігаємо нетипові для зими теплі дні чи й тижні. Варто в такі періоди економити тепло і не витрачати зайві кошти. Тому в столиці діє дві муніципальні програми співфінансування, за умовами яких місто оплачує 70% вартості енергоефективних робіт – “70/30%” та “Капремонти”. Учать в останній можуть взяти всі будинки, зокрема, й ті, де ОСББ чи ЖБК не створені. Серед ключових робіт: встановлення або реконструкція індивідуальних теплових пунктів, заміна вікон та дверей на енергоефективні, заміна освітлення, утеплення фасаду тощо”, – пояснив Петро Пантелеєв.

За його словами, після встановлення теплового пункту варто замислитись про заміну вікон та дверей, утеплення фасаду, покрівлі тощо. Усі ці роботи необхідно виконувати з сусідами на рівні будинку.

Заступник голови КМДА додав, що у 2022 році на програму “70/30%” виділять на 20 млн грн більше, ніж торік. Загалом у столиці в рамках обох проектів співфінансування виконано понад 1200 енергоефективних проектів, що дають людям змогу сплачувати менше. Це різні будинки: як маленькі хрущівки, так і великі будинки, як, наприклад, ЖБК на Закревського, 85, який налічує 10 під’їздів. 

тепломодернізація будинку на Закревського тепломодернізація будинку на Закревського тепломодернізація будинку на Закревського

Читайте також: Для будинків ОСББ та ЖБК проходить конкурс із реалізації енергоефективних заходів за програмою співфінансування 70/30

Нагадаємо, у листопаді середньозважений тариф на тепло у домівках киян склав 22,6 грн/кв. м.

Великий Київ у Google News

підписатися