Прикарманили під 2 млн грн на закупівлі обладнання: керівник Департаменту “Київводоканалу” і підрядник отримали підозри

Автор: Галина Ворона
12:47 21.06.2023

Керівник Департаменту “Київводоканалу” та керівник підрядної організації отримали підозри у розтраті бюджетних коштів під час закупівлі насосів. Сума збитків сягає 1, 7 млн гривень.

Прикарманили під 2 млн грн на закупівлі обладнання: керівник Департаменту “Київводоканалу” і підрядник отримали підозри
Світлодіодне освітлення

Як розповіли у прокуратурі, службові особи “Київводоканалу” з метою розтрати бюджетних коштів забезпечили підконтрольному товариству перемогу в тендері на закупівлю глибинних насосів.

Надалі уклали з ним відвідний договір, попри те, що фірма запропонувала ціни, значно вище ринкових.

Різницю у вартості, що становить понад 1,7 млн гривень, учасники оборудки розподілили між собою.

На підставі зібраних доказів керівнику Департаменту “Київводоканалу” повідомлено про підозру за ч. 5 ст. 191 КК України, а керівникові товариства – за ч. 5 ст. 27, ч. 5 ст. 191 КК України.

Санкція статті передбачає відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк від 7 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

Читайте також: До “Київводоканалу” знову прийшли з обшуками – підозрюють розтрати в особливо великих розмірах 

Як повідомляв “ВК”, у Дніпровський РДА замовили для шкільних укриттів 300 шкіряних барабанів за 890 000 гривень, закупили 12 овочерізок Robot Coupe CL50 за 1,5 млн грн, кожну купували за 131 958 тис. грн. Однак магазини пропонують такі самі за вартістю від 60 до 70 тисяч гривень.

Також у Дніпровській РДА закупили для шкільних укриттів 6 500 стільців типу “Джокер” на 4 875 000 грн. Кожен за 750 гривень, однак виробник продає дешевше. 

Але не сковорідками єдиними – спеціальна комісія Київради виявила, що Солом’янська РДА закупила мати для укриттів із накруткою 100%, причому самі укриття перебувають у дуже плачевному стані. Наразі скандальними закупівлями займаються правоохоронці.

Великий Київ у Google News

підписатися