“Прихватизація” скасовується: музею “Пирогово” повернули понад 43 га землі

Автор: Галина Ворона
17:26 01.03

Суд повернув громаді Києва земельну ділянку музею “Пирогово” вартістю понад 800 млн грн, яка незаконно опинилась у власності комерційного товариства.

“Прихватизація” скасовується: музею “Пирогово” повернули понад 43 га землі Фото: Великий Київ

Як розповіли у Офісі генпрокурора, мова йде про ділянку площею 43,4 га, що розташована в зоні охоронюваного ландшафту і належить до території Національного музею народної архітектури та побуту України (с. Пирогів).

Комерційне товариство без відповідних правових підстав заволоділо землями, здійснивши державну реєстрацію права користування. 

Зважаючи на те, що ці землі є обмеженими в обороті, не можуть перебувати у приватній власності, на них забороняється будь-яка діяльність, яка негативно впливає або може впливати на стан історико-культурних комплексів та об’єктів чи перешкоджає їх використанню за цільовим призначенням, суд прийняв рішення про їх повернення законному власнику.

Читайте також: Дорогоцінної землі побільшало: прокуратура повернула громаді ділянки у 40 млн гривень

Нагадаємо, прокуратура через суд вимагає визнати незаконним та скасувати рішення Київради про передачу в оренду земельної ділянки, розташованої на проспекті Академіка Глушкова біля Національного комплексу «Експоцентр України» (ВДНГ), вартістю понад 16 млн гривень.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...