Дорогоцінної землі побільшало: прокуратура повернула громаді ділянки у 40 млн гривень

Автор: Любава Лисичкіна
19:10 26.02

Прокуратура повернула киянам земельні ділянки у Деснянському районі, які були надані в оренду з порушеннями вимог земельного та містобудівного законодавства та без торгів.

Дорогоцінної землі побільшало: прокуратура повернула громаді ділянки у 40 млн гривень
Про це повідомляє  пресслужба Київської міської прокуратури.
 
Ідеться про дві земельні ділянки площею 1,3 га по просп. Романа Шухевича  у Деснянському районі столиці, які було надано в оренду приватному товариству. Ділянки були передані товариству   для експлуатації та обслуговування споруд автомобільної стоянки, які займають менше 1% площі виділених земельних ділянок. 
 
У прокуратурі зазначають, що рішення про оренду були прийняті з порушенням  вимог земельного та містобудівного законодавства. Також  встановлено,  що   земельні ділянки  віддано в оренду без проведення земельних торгів та без внесення змін до Генерального плану м. Києва.  Крім того, вказані ділянки були виключені з переліку озеленених територій загального користування міста Києва.
 
Враховуючи викладене, Київська місцева прокуратура № 3 заявила позов про визнання незаконним та скасування рішення Київради, однак господарський суд міста Києва відмовив у задоволенні позову.
 
За результатами розгляду апеляційної скарги столичної прокуратури Північний апеляційний господарський суд погодився з правовою позицією прокурора, скасував незаконне рішення Київради, а договір оренди землі, укладений між Київрадою та суб’єктом господарювання, визнав недійсним.
 
Наразі вказане рішення суду реально виконано. До Державного реєстру речових прав на нерухоме майно внесено відомості про припинення права оренди за товариством на спірні земельні ділянки.
 
До слова, нещодавно суд скасував статус щойно виявленого об’єкта культурної спадщини для будинку Осипа Родіна, що знаходиться на вулиці Олеся Гончара, 71. З цим не погоджуються у Департаменті охорони культурної спадщини КМДА  та готують апеляційну скаргу на це рішення.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...