Проводжали на колінах: Київщина прощалася з Народним героєм України Андрієм Верхоглядом

Автор: Любава Лисичкіна
23:13 05.07

Майор загинув 23 червня. Йому було лише 27… Саме під його командуванням артилерія нищила ворога на підступах до Києва.

Проводжали на колінах: Київщина прощалася з Народним героєм України Андрієм Верхоглядом
Про це повідомив депутат Київоблради від “Європейської Солідарності” Володимир Горковенко.
 
“Ось так, на колінах, Бориспільщина проводжала в останню дорогу майора 72-ї бригади імені Чорних запорожців, Народного Героя України Андрія Верхогляда”, – написав Горковенко.
 
Андрій Верхогляд у 2018 році в інтерв’ю виданню “Радіо Свобода” пояснив чому пішов захищати батьківщину: “Пояснити, чому я це роблю? Спробую. От, приміром, живеш ти в квартирі, а до тебе приходить якийсь тип і каже, що твоя кухня чи вітальня “не твоя”, і він там буде жити. То що робити: зібрати речі і піти, чи цього типа примусити залишити твоє житло? Я б викинув цього мужика. Тож не треба розказувати ні про “фашистів”, ні про русофобію — це наше, і все. Це ви забрали Крим і влаштували тут оце все. Тож спочатку все своє треба повернути, а тоді вже братися за ремонт”.
 
Офіцер ЗСУ Андрій Верхогляд, позивний “Лівша”, народився у Новограді-Волинському у сім’ї військовослужбовців. Через два тижні після випуску з Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного лейтенант Верхогляд прибув у зону бойових дій і був призначений командиром 1-го взводу 2-ї механізованої роти 1-го механізованого батальйону 72-ї окремої механізованої бригади.

У жовтні 2016 року Андрій Верхогляд заступив на оборону Авдіївки.

Наприкінці січня 2017 року Герой разом із побратимами взяли позицію “Алмаз2, де раніше був опорний пункт противника під Авдіївкою, утримували її під шквальним вогнем і відбивали атаки до підходу основних сил 1-го механізованого батальйону. У боях воїн отримав поранення, лікувався і повернувся на фронт.

За бої під Авдіївкою військовослужбовці 72-ї бригади отримали високі державні нагороди. Тоді, ще 21-річний Андрій Верхогляд був призначений командиром роти 1-го механізованого батальйону 72-ї ОМБр.

23 червня 2022 року у віці 27 років майор Верхогляд загинув у бою з російськими окупантами.

До слова,  батько Романа Ратушного оприлюднив зворушливий текст до дня народження сина.

Великий Київ у Google News

підписатися