За словами відомої дієтологині Світлани Фус, через свої позитивні якості, квашену капусту можна вважати нашим “суперфудом”. Хоча це і звучить незвично, тому що цей термін частіше стосується дорогих і екзотичних продуктів.
“Дійсно, продукт багатий корисними фітохімічними речовинами, які сприятливо впливають на здоров’я, добре самопочуття та відіграють важливу роль в боротьбі з хворобами”, – говорить лікарка.
Чим унікальна квашена капуста?
- Зберігає всі корисні властивості сирої капусти, так як не проходить термічну обробку.
- Всі вітаміни і мікроелементи овоча зберігаються завдяки молочній кислоті, що виділяється бактеріями в процесі бродіння капусти. Вона ніби консервує їх.
- В 300 грамах квашеної капусти ми маємо добову норму вітаміну С, що важливо для підтримання імунітету.
- Всього 1 столова ложка квашеної капусти дає добову норму вітаміну К, який необхідний для нормального згортання крові.
- Вітаміну P в квашеній капусті міститься в кілька разів більше, ніж у свіжому овочі.
За словами Фус, молочна кислота і клітковина цього “суперфуду” покращують мікрофлору і допомагають відновити здоровий баланс корисних бактерій в кишечнику, таким чином нормалізують роботу шлунково-кишкового тракту. Це також важливо для підтримки нормальної роботи імунної системи.
Лікарка говорить, що капусту можна вживати хворим на цукровий діабет (якщо при заквасці не використовувався цукор) і вагітним, особливо в період токсикозу. Але слід пам’ятати – квашена капуста не рекомендується при метеоризмі (вона збільшує газоутворення). А підвищена кислотність шлунка, загострення гастриту, виразкової хвороби шлунка, панкреатиту, хвороби нирок —протипоказання до введення цього продукту в раціон харчування.
Заправляйте салат з квашеної капусти рослинним маслом, але пам’ятати – вся добова норма його близько 30 г а також, що в 10 мл масла 90 калорій.
До слова, День Соборності у Києві відзначать низкою заходів – програма.