Прокуратура вимагає повернути парку-пам’ятці “Нивки” ділянку вартістю 17 млн грн

Автор: Микита Мухомор
16:43 27.01

Київська міська прокуратура вимагає в суді визнати незаконним та скасувати рішення Київської міської ради, яка передала ділянку природно-заповідного фонду під будівництво та обслуговування торгово-офісного житлового комплексу.

Прокуратура вимагає повернути парку-пам’ятці “Нивки” ділянку вартістю 17 млн грн

Про це інформує пресслужба Київської міської прокуратури.

Справа в тому, що зазначена ділянка входить до території парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення “Нивки” (східна частина) і є заповідним об’єктом. Вона охороняється як національне надбання, входить до складу природно-заповідного фонду України, а також є складовою частиною світової системи природних територій та об’єктів, що перебувають під особливою охороною.

Зазначимо, що нашим законодавством надано особливий статус таким земельним ділянкам, тож будь-яке будівництво (у тому числі житлово-громадських об’єктів) тут суворо заборонене

При цьому Київська міська рада  надала вказану земельну ділянку в оренду не слідуючи вимогам чинного законодавства. Крім того, без погодження з Кабінетом Міністрів України міська рада змінила цільове призначення вказаної ділянки, виключивши її з категорії земель природно-заповідного фонду.

З огляду на вказане, Київська міська прокуратура звернулася до господарського суду міста Києва з позовом про визнання незаконним та скасування рішення Київської міської ради про передачу товариству в оренду земельної ділянки.

Підготовче судове засідання за позовом прокуратури призначено на 10 лютого 2021 року.

До речі, нещодавно на Нивках створили майданчик для вигулу тварин. Він обладнаний різноманітними конструкціями, а також лавочкою та сміттєвою урною.

Читайте також: Чиє сміття? Комунальники у парку Партизанської слави прибирають за скандальним забудовником. Люди кажуть – сам мав 

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...