Про це розповів депутат Київради від “Європейської Солідарності”, профільний заступник голови КМДА Володимир Прокопів.
Зокрема, він пояснив, що означає мораторій, навіщо він введений та як доповнити перелік об’єктів.
Що означає мораторій?
Сьогодні вже 119 будівель у столиці захищені від будь-яких будівельних робіт, що можуть призвести до їх руйнації. Ця заборона діятиме до тих пір, поки не буде визначений правовий статус об’єктів.
Навіщо введений мораторій?
Часто забудовники нищать історичні будівлі, які не мають охоронного статусу. Тим часом понад 1400 об’єктів, які за останні три роки подав Департамент охорони культурної спадщини КМДА, чекають на внесення до Держреєстру нерухомих пам’яток.
Як доповнити перелік об’єктів?
Все дуже просто: пишіть адреси історичних будівель, які потребують захисту, на пошту Департаменту охорони культурної спадщини: [email protected]. Деталі тут.
Закликаю центральні органи влади до більш активного та плідного діалогу щодо збереження культурної спадщини столиці. Саме живого діалогу, а не дискусії у Facebook”, – підсумував Прокопів.
Нагадаємо, у столиці ввели мораторій на реконструкцію та/або капітальний ремонт зі зміною об’ємно-просторових параметрів історичних будівель ХІХ-ХХ століття, щоб зробити неможлим їх знищення.
Раніше Прокопів оприлюднив найповніший перелік об’єктів, що підпадають під мораторій. Долучитися до захисту історичних будівель може кожен.