“Прохолоду для планети із сердець наших колишніх”. Глобальний страйк за клімат в Києві (ФОТО)

14:49 25.09

25 вересня — день всесвітніх дій за клімат. У цю п’ятницю тисячі міст вийшли, щоб нагадати політикам та людству про те, що з кліматичною кризою потрібно боротися, а не лише говорити про неї. Київські активісти також вийшли на акцію під будівлю КМДА, щоб показати місцевій владі, що зміна клімату нікуди не зникла. І 1,5 градуси такі ж важливі, як і дистанція 1,5 метри.

“Прохолоду для планети із сердець наших колишніх”. Глобальний страйк за клімат в Києві (ФОТО) Фото: Великий Київ

Як повідомляють організатори, Київ як столиця, на жаль, не може похвалитися чистотою довкілля та адаптованістю до зміни клімату. Рівень автомобілізації стрімко зростає, в межах міста працюють небезпечні виробництва, з’являється сезонний смог та ін. Ці проблеми ще існують, адже місцеві політики досі не мають стратегічного бачення, як будувати безпечне та чисте місто.

Саме тому, ми хочемо комплексного розуміння розвитку міста, де кліматична криза береться до уваги. Ми вимагаємо, щоб генеральний план Києва включав пункти щодо вирішення екологічних та кліматичних проблем. Гасло страйку: “Києве, адаптуйся. Від кліматичних змін рятуйся!””, – зазначили учасники акції.

Біля мерії зібралось близько 30 людей, розповів журналіст “ВК”. Вони тримають в руках плакати: “1,5°С важливі, як і 1,5 м.”, “Досить вбивати планету”, “Вимагаємо амбітної кліматичної політики”, “Змінюй країну, а не клімат”, “Прохолоду для планети із сердець наших колишніх”.

Також під будівлею КМДА разом з активістами помітили кандидата на посаду мера Києва від партії “Екологічна Альтернатива” Єгора Фірсова. Раніше Єгор Фірсов розповів “Великому Києву”, що на вибори його змусив піти сам Віталій Кличко, а також про корупційні схеми, які залишили чиновника без власної квартири у Києві.

загрузка...

Нагадаємо, що робить Київ для підвищення екологічної безпеки – читайте тут.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...