Професорка Амосова: “На зміну пандемії прийде ендемія – збереження присутності вірусу”

Автор: Любава Лисичкіна
22:23 22.12.2021

За словами лікарки, Омікроном усе не закінчиться і в майбутньому у нас будуть продовжувати з’являтися нові варіанти вірусу SARS-Cov-2 з несприятливим профілем поширеності, вірулентності (тяжкості) або вислизання від імунного захисту.

Професорка Амосова: “На зміну пандемії прийде ендемія – збереження присутності вірусу”
Світлодіодне освітлення

Про це ідеться у дописі Катерини Амосової, лікаря терапевт-кардіолога, доктора медичних наук, професорки.

Фахівчиня нагадала, що значна частина західних експертів ще рік тому стверджувала, що  повне зникнення вірусу і повернення до нормального життя мали відбутися до 2022 року. Але цей прогноз вже не справдився.

“Тепер стає все більш очевидним, що на зміну пандемії прийде ендемія – збереження присутності вірусу в регіонах з низькою інтенсивністю циркуляції і значно меншими захворюваністю, потребою в госпіталізації і летальністю за рахунок утворення значного прошарку захищених від зараження або тяжкого перебігу хвороби після перенесеної хвороби і вакцинації”, – зауважила Амосова.

На цьому тлі час від часу можлива поява локальних спалахів і епідемій, тобто несподіваного різкого і значного збільшення числа нових випадків в певному регіоні, але не з таким масовим ураженням людей і високою смертністю, як під час пандемії.

В цілому, запровадження локдаунів в масштабах країн Катерині Амововій видається вже малоймовірним – максимум, у межах міст/областей, і тільки при дуже великому навантаженні на систему охорони здоров’я в разі появи нового вкрай несприятливого варіанту вірусу.

На думку професорки, більшість країн за минулий час “засвоїли уроки” – наприклад, забезпечили розгортання більшої кількості ліжок для інтенсивного лікування. Адже для боротьби з коронавірусом кожне третє ліжко повинно бути інтенсивним. На жаль, це не торкнулося України – у нас, як і раніше, “інтенсивне ліжко” тільки кожне 10-15.

“Коли саме ковід стане ендемічним, залежить від багатьох факторів. Зокрема, сили і тривалості імунного захисту після інфекції та вакцинації, заразності нових варіантів вірусу і патернів поведінки людей в популяції. Я маю на увазі товариськість і дисциплінованість, наприклад, щодо носіння масок і самоізоляції при появі перших ознак інфекції”, – додала Амосова.

Нагадаємо, на всій території ЄС скорочено дію COVID-сертифікатів до 9 місяців.

 

Великий Київ у Google News

підписатися