Продаж підроблених тестів та сертифікатів про вакцинацію перетворюється на справжню нелегальну індустрію в Україні

Автор: Галина Ворона
12:56 08.09

Продаж підроблених тестів та сертифікатів про вакцинацію перетворюється на справжню нелегальну індустрію в Україні. Злочинці створюють у Telegram та інших мессенджерах групи, де рекламують власні послуги. Ці послуги користуються попитом, при тому що кожен може вакцинуватись безкоштовно. Масштабна підробка документів може нівелювати зусилля України зі взаємовизнання сертифікатів про вакцинацію з іншими країнами.

Продаж підроблених тестів та сертифікатів про вакцинацію перетворюється на справжню нелегальну індустрію в Україні

Про це у Телеграм-каналі написав голова комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький.

За його словами, ціна негативного ПЦР-тесту – 500 гривень, сертифікату про вакцинацію 2000 грн, сертифікату з внесенням даних до “Дії” – 2500 гривень.

Це питання не лише нашої безпеки, але й іміджу України. Масштабна підробка документів може нівелювати зусилля української влади зі взаємовизнання сертифікатів про вакцинацію з іншими країнами. Тому чекаємо від наших правоохоронців рішучих та ефективних дій”, – зауважив Радуцький.

Він також нагадав, що за свідоме використання фальсифікованих документів передбачена відповідальність від штрафу 850 грн до 2 років у в’язниці.

Читайте також: Половина киян вже отримали хоча б одну вакцину від COVID-19. Скільки щеплено повністю

Нагадаємо, в Україні стартував п’ятий етап кампанії вакцинації проти COVID-19. Зробити щеплення зможуть усі охочі віком від 18 років в центрах вакцинації, які також працюють в ТРЦ Blockbuster Mall на проспекті Степана Бандери, 36, в інших 5 торгових центрах, в МВЦ, в пунктах вакцинації у кожному районі, а також аеропортах “Бориспіль” і “Київ“.

Великий Київ у Google News

підписатися