Про це в інтерв’ю “Новій газеті” розповів колишній співробітник білоруського спецназу Ігор Макар, який поширив аудіозапис силовиків Білорусі про підготовку цього злочину.
За його словами, весь запис розмови, зроблений 11 квітня 2012 року, і всю інформацію з прізвищами він передав американським дипломатам. На записі тодішній голова КДБ Білорусі Вадим Зайцев і двоє співробітників спецпідрозділу КДБ “Альфа” планували вбивства мінімум чотирьох громадян Білорусі, які перебувають за кордоном, в тому числі і Павла Шеремета.
У 2012 році Павло ще тільки збирався переїжджати в Україну. Але я знаю, що інформація була передана і в Російську Федерацію, і в Україну, і навіть в білоруське МЗС. До речі, тоді Вадим Зайцев і був знятий з посади голови КДБ”, – сказав Макар.
В інтерв’ю Макар розповів, що його товаришеві, екс-голові СІЗО в Мінську, Олегу Алкаєву, вбивство якого також обговорювали на записі, дзвонили з кримінальної поліції Німеччини (на той час Алкаєв проживав у Берліні, – ред.) і рекомендували не їхати з країни, до того ж пропонували охорону. З цього випливає, що інформація про запис, ймовірно, надійшла в усі країни, в яких знаходилися “цілі” спецслужби Білорусі.
За словами Макара, Шеремету загрожувала небезпека, оскільки він активно розслідував вибух у мінському метро у 2011 році і “взагалі був подразником для цього диктаторського режиму”.
Нагадаємо, журналіста Павла Шеремета вбили 20 липня 2016 року в Києві – під час руху вибухнула його автівка. Про затримання підозрюваних стало відомо торік на початку грудня. Підозри були пред’явлені медсестрі Яні Дугарь, лікарю і волонтерці Юлії Кузьменко та музиканту Андрію Антоненку. Нещодавно у мережі з’явився аудиозапис розмов стосовно Шеремета.
В липні 2020 року до четвертих роковин журналіста було відкрито меморіал.
Також, нещодавно у вільному доступі з’явився документальний фільм про справу Шеремета.