Вбивство Шеремета організувало КДБ Білорусі – запис розмови

13:19 04.01

Вбивство журналіста Павла Шеремета підготувало КДБ Білорусі. Це стало відомо з аудіозаписів розмов голови Комітету держбезпеки Білорусі в 2008-2012 роках Вадима Зайцева.

Вбивство Шеремета організувало КДБ Білорусі – запис розмови

Про це повідомляє бельгійське видання EUobserver. 

Оприлюднено запис, який був зроблений підслуховуючим пристроєм 11 квітня 2012 року. На ньому можна почути голову КДБ Білорусі Зайцева Вадима та двох інших співробітників. 

На записі мова йде про різні кримінальні справи, в які Лукашенко вклав “понад 1,5 млн доларів на спеціальний рахунок”.

Зайцев говорить про Шеремета, як про “великий головний біль”. 

“Ми повинні працювати в відношенні Шеремета, який є великим головним болем”, – сказав Зайцев. Він хотів, щоб вбивство Шеремета стало публічним сигналом.

Ми закладемо [бомбу] і так далі, і цього грьобаного щура розірве на довбали шматки – ноги в одну сторону, руки в іншу. Якщо все [буде виглядати] природним чином, то люди сигнал не зрозуміють”,

– сказав Зайцев.

 

Як прокоментували в МВС, документи та аудіозаписи вже надійшли в розпорядження слідства і становлять інтерес з точки зору встановлення замовників злочину. На оприлюднених записах невстановлені особи обговорюють питання вбивства журналіста Павла Шеремета. Зокрема, наголошувалося на варіанті отруєння із використанням токсичних речовин, а також підрив.

На даний момент слідство Нацполіції отримало дозвіл на проведення слідчих дій в одній з європейських країн. Крім того, особу-розпорядника переданої інформації запросили для проведення необхідних слідчих дій.

Нагадаємо, журналіста Павла Шеремета вбили 20 липня 2016 року в Києві. Про затримання підозрюваних  стало відомо торік на початку грудня. Підозри були пред’явлені медсестрі Яні Дугарь, лікарю і волонтерці Юлії Кузьменко та музиканту Андрію Антоненку. 

Також, нещодавно у вільному доступі з’явився документальний фільм про справу Шеремета

В липні 2020 року до четвертих роковин журналіста було відкрито меморіал.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...