Про данського урбаніста, зірку Подола, який створює терапевтичний сад біля лікарні Павлова, знімають кіно

Автор: Любава Лисичкіна
21:41 29.05

Фільм про те, як останні два роки данський урбаніст Мікаель живе у воєнному Києві. Попри діагноз РДУГ, він активно бореться з тривогою, що посилюється на тлі російських атак. Мікаель прагне створити перший в Україні терапевтичний сад для людей з ПТСР.

Про данського урбаніста, зірку Подола, який створює терапевтичний сад біля лікарні Павлова, знімають кіно
Світлодіодне освітлення

Як розповідає режисерка Ганна Ярошевич, це буде повнометражний документальний фільм «Все йде шкереберть».  

Мова йде про данського містопланувальника і дизайнера Мікаеля Колвілл-Андерсена, який уже понад півтора року займається ініціативою Bikes 4 Ukraine, яка збирає вживані велосипеди з Європи й відправляє в Україну. А також,  терапевтичним садом у скандинавському стилі, який він хоче організувати на Подолі.

За словами Ганни, Мікаель став місцевою знаменитістю.

«Я проявила ініціативу і написала йому в інстаграмі, коли прочитала в інтернеті, що він буде створювати перший в Україні терапевтичний сад для людей, які страждають на посттравматичний стресовий розлад та інші психічні розлади. Мене дуже зацікавила ця ідея і загалом тема психічного здоров’я українців під час повномасштабної війни. Думаю, моя майбутня стрічка стане не лише фільмом-спостереженням за Мікаелем, але й певним дослідженням цієї теми», — розповіла режисерка.

У Мікаеля є РДУГ (розлад дефіциту уваги та гіперактивності. — ДМ), його увага часто розпорошена між різними справами, йому складно зосередитись на чомусь одному, тому іноді треба докладати зусилля, щоб сфокусувати його увагу , розповіла документалістка.  Крім цього, у минулому Мікаель був телеведучим, вів передачу про урбанізм на данському ТБ, тому звик до камери та до уваги. Він також розумів, що йому потрібна підтримка у реалізації його проєкту терапевтичного саду, і що більше людей про це знатиме, то більше шансів, що проєкт буде реалізований.

За словами Ганни, протягом останніх двох місяців вона з колегами час від часу знімає, однак загалом проєкт перебуває поки що на стадії девелопменту, і команда шукає фінансування, зокрема подавала заявку до одного з європейських фондів.

 Сад, який будує Мікаель, буде розташований біля психіатричної лікарні ім. Павлова у Києві.Мова йде про  земельну ділянку в самому серці Подолу на Притисько-Микільській вулиці, між будинками №1 та №5. 

Ділянка була відгороджена від людських очей після знесення там будівлі в 1985 році. Природа отримала карт-бланш без участі людини протягом майже 40 років. Це унікальний простір у центрі густонаселеного району, говорить Колвілл-Андерсен.

До слова, “ВК” писав про те, що кияни розчистили територію для першого в Україні саду для ментальної реабілітації воїнів.

Великий Київ у Google News

підписатися