Кияни розчистили територію для першого в Україні саду для ментальної реабілітації воїнів 

Автор: Ольга Даниленко
16:07 19.04

Понад 500 киян прибрали все сміття і сухостій з території майбутнього терапевтичного саду на Подолі для відновлення військових із ПТСР та іншими ментальними травмами. Це буде перший в Україні Скандинавський сад відновлення.

Кияни розчистили територію для першого в Україні саду для ментальної реабілітації воїнів  Фото: Прибирання території. Instagram Мікаеля Колвілла-Андерсена
Світлодіодне освітлення

Терапевтичний або сенсорний Скандинавський сад планують облаштувати поруч з Київською міською психіатричною лікарнею №1 імені Івана Павлова (нова назва – “Клінічна лікарня “Психіатрія”).

Проєкт розробив данський урбаніст, містопланувальник та друг України Мікаель Колвілл-Андерсен. 

Такі сади відновлення є в багатьох лікарнях по всьому світу, що дозволяє пацієнтам бути поруч з природою й поліпшити стан.

Cадові зони будуть поділені з урахуванням психологічних станів пацієнтів. У парку побудують доріжки та лавки, які не будуть “тригерити” військових шумами. Також будуть спеціальні усамітнені зони. 

Проєкт однієї з зон майбутнього саду для реабілітації воїнів

Мікаель Колвілл-Андерсен зазначив, що через українську бюрократію місце терапевтичного саду було змінено на інше і він дуже радий, що знайшлося гарне місце поруч із лікарнею.

Він буде створений тут, у Києві. Тисячі пацієнтів отримують користь від саду. Ми пройшли довгий шлях аби дійти до цього моменту. Багато української бюрократії, ви й так все про неї знаєте. Але таке життя і такі правила”, – зазначив Мікаель Колвілл-Андерсен. 

Уряд чи великі українські компанії фінансово не допомагають створити цей Скандинавський сад для реабілітації військових. 

Тому урбаніст звернувся до небайдужих українців із проханням допомогти: “Ми будемо дуже вдячні. Слава Україні”. 

Всім небайдужим, хто може фінансово допомогти зі створенням саду відновлення – посилання на банку для зборів.

Відео з прибиранням урбаніст розмістив на своїй сторінці в Instagram. 

 

Мікаель Колвілл-Андерсен планує навчити українських архітекторів, як створювати подібні сади, яких вже багато у світі.

Також він написав книгу “45 ідей для українських міст. Та будь-якого іншого міста світу”. Вона вийшла у жовтні 2023 року.

Додамо, на думку фахівців, психологічної допомоги, потребує кожен другий з тих, хто воював, проривався з оточення, пережив смерть бойових побратимів, навіть якщо сам він залишився неушкодженим. 

Також, підтримка потрібна не тільки сім’ям, які втратили свого сина, чоловіка, батька, але і тим, хто дочекався повернення свого бійця, але не може налагодити з ним стосунки, тому що після втрати рук-ніг, зору або слуху він став зовсім іншою людиною, до якої важко знайти підхід.

Довідка: понад півтора року Мікаель Колвілл-Андерсен опікується неурядовою організацією Bikes 4 Ukraine, яка збирає вживані велосипеди з Європи й відправляє в Україну.

Урбаніст із велосипедами для України

Соціальні працівники, активісти та звичайні люди використовують їх для пересування й доступу до віддалених громад, які постраждали від російської агресії. Зараз велосипеди Bikes 4 Ukraine їздять у 35 містах і містечках України.

Торік на одній з парковок у Бучі Мікаель із командою передали десять роверів соціальним працівникам, які збиралися розвозити їжу й гуманітарну допомогу вразливим верствам населення.

Буча, 2023 рік. Містяни на гуманітарних велосипедах

Також він допомагає українцям з гуманітарними місіями на Миколаївщині. 

Дивіться також: У Київському госпіталі ветеранів війни показали, як проходить реабілітація у воді

Великий Київ у Google News

підписатися