Як розповідає режисерка Ганна Ярошевич, це буде повнометражний документальний фільм «Все йде шкереберть».
Мова йде про данського містопланувальника і дизайнера Мікаеля Колвілл-Андерсена, який уже понад півтора року займається ініціативою Bikes 4 Ukraine, яка збирає вживані велосипеди з Європи й відправляє в Україну. А також, терапевтичним садом у скандинавському стилі, який він хоче організувати на Подолі.
За словами Ганни, Мікаель став місцевою знаменитістю.
«Я проявила ініціативу і написала йому в інстаграмі, коли прочитала в інтернеті, що він буде створювати перший в Україні терапевтичний сад для людей, які страждають на посттравматичний стресовий розлад та інші психічні розлади. Мене дуже зацікавила ця ідея і загалом тема психічного здоров’я українців під час повномасштабної війни. Думаю, моя майбутня стрічка стане не лише фільмом-спостереженням за Мікаелем, але й певним дослідженням цієї теми», — розповіла режисерка.
У Мікаеля є РДУГ (розлад дефіциту уваги та гіперактивності. — ДМ), його увага часто розпорошена між різними справами, йому складно зосередитись на чомусь одному, тому іноді треба докладати зусилля, щоб сфокусувати його увагу , розповіла документалістка. Крім цього, у минулому Мікаель був телеведучим, вів передачу про урбанізм на данському ТБ, тому звик до камери та до уваги. Він також розумів, що йому потрібна підтримка у реалізації його проєкту терапевтичного саду, і що більше людей про це знатиме, то більше шансів, що проєкт буде реалізований.
За словами Ганни, протягом останніх двох місяців вона з колегами час від часу знімає, однак загалом проєкт перебуває поки що на стадії девелопменту, і команда шукає фінансування, зокрема подавала заявку до одного з європейських фондів.
Сад, який будує Мікаель, буде розташований біля психіатричної лікарні ім. Павлова у Києві.Мова йде про земельну ділянку в самому серці Подолу на Притисько-Микільській вулиці, між будинками №1 та №5.
Ділянка була відгороджена від людських очей після знесення там будівлі в 1985 році. Природа отримала карт-бланш без участі людини протягом майже 40 років. Це унікальний простір у центрі густонаселеного району, говорить Колвілл-Андерсен.
До слова, “ВК” писав про те, що кияни розчистили територію для першого в Україні саду для ментальної реабілітації воїнів.