Прекрасні олені і люті морози. Стало відомо, як виживають тварини у Чорнобильському заповіднику

Автор: Любава Лисичкіна
23:23 18.02.2021

Зимовий період в житті тварин різко відрізняється від інших сезонів року. У Чорнобильському заповіднику розповіли як олені переживають нинішні морози.

Прекрасні олені і люті морози. Стало відомо, як виживають тварини у Чорнобильському заповіднику Фото: Дениса Вишневського
Світлодіодне освітлення

Як зауважують співробітники  Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповіднику, копитні переживають зиму активно.

“Частина птахів мігрує в теплі краї. Комахи, амфібії та рептилії входять до стану заціпеніння. Ведмідь, єнотоподібний собака та борсук впадають у зимову сплячку.  Взимку на території Чорнобильського заповідника найчастіше можна зустріти оленя звичайного”, –  пояснюється в дописі.

Зазвичай співробітники фіксують стада, розмір яких варіює від 3-4 до 10-15 особин. Основу їх раціону харчування складають пагони кущів і дерев. Вітровали та боброві “лісосіки” також є джерелом гілкового корму. Справжній делікатес в цей час для копитних – зелена омела.

Зазначається, що сніг є фактором зниження мобільності для оленів,   швидкість пересування та відстані істотно зменшуються. Для оленів критична глибина снігу становить 40-50 см. У ці дні в різних частинах Заповідника вона складала від 20 до 40 см (36 см – на метеостанції “Чорнобиль”).
 
Разом з тим, тварини активно використовують ландшафт для захисту від холоду: під час вітру та снігопаду відходять до лісових масивів, в сонячні дні виходять на відкриті перелоги.

До слова, “Великий Київ” писав як підгодовують диких тварин і птахів у київських лісопаркових господарствах.

Нагадаємо, у Києві запанувала зима – “нічиї” тварини можуть загинути без нашої допомоги. Також, у соцмережах небайдужі кияни закликають підтримати водоплавних птахів у період морозів та хуртовин.

Великий Київ у Google News

підписатися