Правда про воду. Стало відомо, як перевірятимуть воду у Дніпрі

20:01 21.01

На Київщині завершується підготовка до запуску європейського моніторингу поверхневих вод в басейні Дніпра. Це відбувається у рамках проекту Водна ініціатива Європейського Союзу плюс для країн Східного партнерства.

Правда про воду. Стало відомо, як перевірятимуть воду у Дніпрі

Про це повідомили у Державному агентстві водних ресурсів України. 

Проводитимуть усі необхідні дослідження в Лабораторії моніторингу вод Північного регіону, яка встановлена у Вишгороді. Її співробітники кажуть, що проби води досліджуватимуть за технологією, яка працює в країнах ЄС.

За їх словами, під час втілення в життя проєкту Водна ініціатива Європейського Союзу придбали систему твердо фазної екстракції, яка забезпечить виконання якісної та швидкої підготовки проб води для подальшого аналізу на газовому хроматографі. Одночасна екстракція 8 проб води дозволить значно пришвидшити процес аналізу проб води в лабораторії та забезпечити максимальне завантаження лабораторного обладнання для його ефективного використання.

Найближчим часом фахівці розпочнуть перші вимірювання діагностичного моніторингу в басейні Дніпра.

Варто зауважити, що водні ресурси басейну Дніпра становлять близько 80  відсотків водних ресурсів України. Дніпро  є  головним,  а  подекуди  і  єдиним  джерелом водопостачання великих промислових  центрів  півдня  і  південного сходу України.

Відомо, що моніторинг води  – звична процедура і процес для країн ЄС, в Україні ж отримані дані стануть основою для підготовки реалістичних планів управління річковими басейнами для досягнення доброго стану вод.

До слова, “аромати” каналізації більше не дошкулятимуть на Воскресенці.

Великий Київ у Google News

підписатися
    загрузка...